Nuriye Gülmen Tahliye Oldu! Tahliyesi’nden Fotoğraflar!

Nuriye Gülmen Tahliye Oldu! Tahliyesi'nden Fotoğraflar!

KHK ile ihraç edildikten sonra açlık grevine süregelen ve bir süre sonrasında da tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen için tahliye kararı verildi.

KHK ile ihraç edildikten sonrasında başladıkları açlık grevinin 268. Gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yargılandığı davanın 6. Duruşması bugün Sincan Cezaevi Kampüsü’nde görüldü. Mahkeme, 23 Mayıs’tan bu yana cezaevinde bulunan Gülmen için tahliye kararı verdi.Semih Özakça’nın tüm kabahatlamalardan beraatine, Acun Karadağ’ın tüm kabahatlamalardan beraatine ve adli kontrol sonucunın kaldırılmasına karar verildi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile ihraç edilmişti.

Numune Hastanesi’nin tutuklu koğuşunda tutulan Gülmen’in, pazartesi günü görülen beşinci duruşmada savcının tahliye talebine karşın mahkeme, “tutukluluk halinin devamına” karar vererek duruşmayı ertelemişti.

​İlerleyen saatlerde cezaevinden çıkarılan Gülmen, tahliyesinden sonrasında ilk kez görüntülendi.

Nuriye Gülmen Tahliye Anına Dair Görüntüler;

Nuriye Gülmen Tahliye Oldu! Tahliyesi'nden Fotoğraflar! Nuriye Gülmen Tahliye Oldu! Tahliyesi'nden Fotoğraflar! Nuriye Gülmen Tahliye Oldu! Tahliyesi'nden Fotoğraflar!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya Kupası'nda Gruplar Belli Oldu! İşte Ölüm Grubu! - Portal Genç

Dünya Kupası’nda Gruplar Belli Oldu! İşte Ölüm Grubu!

Ünlüler'in Derbi Tahminleri Neler? Beşiktaş - Galatasaray! - Portal Genç

Ünlüler’in Derbi Tahminleri Neler? Beşiktaş – Galatasaray!