Meteoroloji Uyardı: Salı Günü İstanbul’a Kar Geliyor!

Metoroloji Uyardı: Salı Günü İstanbul'a Kar Geliyor! - Portal Genç

Meteroloji Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada İstanbul’un çevre ilçelerinde kar yağışı etkili olacağı söylendi.

Türkiye genelinde etkisini sürdüren Ilık havalar, gelmesi planlanan yağışlı hava dalgasına yerini bırakacak. Hafta sonu için Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarmalarda bulunurken, bazı bölgelerde hafta sonu kar yağışının etkili olacağı açıklandı.

Türkiye‘nin İzlanda kökenli olan yağışlı ve soğuk havanın hafta nihayetinde etkisine girmesi beklenirken, yağışlarda pazar günü Marmara bölgesi, Ege bölgesi ve İstanbul‘da kuvvetlenecek.

Pastırma sıcaklarının geride kalmasında sonra hava sıcaklığının düşmesi beklenen İstanbul‘da hafta sonu itibariyle sıcaklıkların gündüz 6 ila 7 dereceye kadar, gece ise 2 ila 3 dereceye düşeceği belirtildi.

Kar Yağışı Beklenen İller

Yaşanması beklenen sıcaklık düşüşlerinin yanı sıra İstanbul genelinde Salı ve Çarşamba günleri ise yüksek kesimlere kar yağışı bekleniyor. İstanbul’da beklenen kar yağışının yanı sıra Kastamonu, Çankırı, Kırklareli, Bilecik, Kütahya benzer biçimde illerde karla karışık yağmur olacağı uyarması verilirken, bir öteki kar uyarması da Bolu ve Karabük illerine yapıldı.

İstanbul’da Hava Durumu

Öte yandan İstanbul’un Cumartesi günü 17 aşama ve hafifçe yağmurlu olduğu belirtilirken, pazar günü 13 aşama ve kuvvetli sağanak yağışlı olduğu, pazartesi ise 7 ila 8 aşama ve şiddetli yağmurlu olduğu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca ifade edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu Hayatını Kaybetti! - Portal Genç

Olimpiyat Şampiyonu Naim Süleymanoğlu Hayatını Kaybetti!

Ukraynalı Gazeteciden Şaşkınlık Yaratan İtiraf Geldi! - Portal Genç

Ukraynalı Gazeteciden Şaşkınlık Yaratan İtiraf!