Manuş Baba’nın Eteği Belinde Şarkısı Çalıntı Mı?

Manuş Baba, bu senenin en çok adından söz ettiren sanatçılarından bir tanesi. Şarkıları dilden dile dolaşıyor, hayranları çoğalıyor. Sadece Manuş Baba’nın “Eteği Belinde” şarkısıyla ilgili bir iddia ortaya atıldı. Detaylara birlikte bakalım…

Manuş Baba’yı artık tanımayan yok. Yüzünü hepimiz görmese bile ismini birçok fert duydu. Hatta şarkılarını duyup, onun olduğunu bilmeyenler de çok.

Kısa sürede yıldızı parlayan Manuş Baba’nın büyük bir hayran kitlesi var. Şarkılara ayrı bir ruh kattığı, onu sevenler tarafından devamlı dile getiriliyor.

Manuş Baba'nın Eteği Belinde Şarkısı Çalıntı Çıktı!

Maksimum beğenilen şarkısı normal olarak “Eteği Belinde”. Sadece bugün, dilden dile dolaşan bu şarkıyla ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Fanatiklerinı üzecek cinsten bir haber bu…

Şarkının YouTube üzerinden 78 milyon görüntülemesi olduğunu da ekleyelim.

İddiaya gore Eteği Belinde şarkısı, Atilla Yılmaz isminde sanatçının 2005 senesinde piyasaya sürdüğü “Senden Gayrı” şarkısıyla birebir aynı.

Manuş Baba'nın Eteği Belinde Şarkısı Çalıntı Çıktı!

Hatta bu iddia, MSG Musiki yaratı Sahipleri Grubu Meslek Birliği tarafınca da bu belgelerle onaylanmış.

Manuş Baba'nın Eteği Belinde Şarkısı Çalıntı Çıktı!

İddia sahibi Atilla Yılmaz’ın mevzuyla ilgili açıklaması ise şöyle:

Manuş Baba'nın Eteği Belinde Şarkısı Çalıntı Çıktı!

“Sevenlerim “Senden Gayrı” adlı parçamın kopyası olduğunu söylediklerinde şarkıyı dinledim. Söz ve müziği “Manuş Baba” yazan parçanın müziği benim 2005 yılında yayımladığım “senden gayrı” eserimle aynısı bulunduğunun farkına vardım. Bu mevzuyla ilgili olarak yasal tüm işlemleri başlatıp emeğime sahip çıkacağım”

Bu durumun hemen peşinden Manuş Baba, iddialarla ilgili olarak kendi Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:

‪? -bi’ garip basın açıklaması!.. valla nerden bulaştık bu işe bilmiyorum..‬ ‪vaktiyle atari salonunda oyun oynamak için evden ufak tefek bir şeyler arakladığımız oldu da böyle “hırsız” damgası vurularak ortada dolaşan haberler mevzusu biraz ağır yani.. benim, bizim, dostlarım, ailem için.. kaldı ki “emek” ailemden öğrendiğim, içimde taşıdığım bunu hayatım boyunca yol arkadaşlarımla, dostlarımla bu zamana dek beni destekleyenler ile paylaşmaktan mutluluk ve onur duyacağım bir şeyken böyle emek hırsızlığı ithamı ile karşılaşmak çok da ezici bir şey değil benim için açıkcası!.. ‬ ‪vicdanım ile ilgili herhangi bir telaş yaşamıyorum. üzüldüğüm tek nokta var ki “tanımadığım, bilmediğim, dinlemediğim, iyi niyetten yoksun, benim için müzikal olarak çok uç bir noktada olan eser sahibi, (sahipleriyle) ile öyle bir benzerliğin olma ihtimali ve kendimin aynı hisleri paylaşmış olma ihtimalidir beni yaralayan..” Ben yazdım, ben ürettim derken o özel hislerimin çokta özel kılınmayacağı bir durumla karşılaşmaktır beni kıran. ‬ ‪Gelelim şuna ki demem gereken bir şey daha var.. “Msg dışında, Mesam’a başvurulmuş çalıntı, benzerlik adına başka bir eser sahibine ait başka bir dilekçe daha bulunuyor.”‬ ‪Nasıl çıkacağız bu işin içinden bilememekle popülerlik, ün vs.. mevzusu da kolay iş değilmiş arkadaş.. Ne karakter kaldı, ne ana, ne baba..‬ ‪Memleketin dört bi’ yanında şarkılar, türküler ile bir araya geldiğim her sahnede bizi bir arada tutan ne varsa ona inanıyor ve bu güzelliğin bizi iyileştireceğini, kurtaracağını düşünüyorum dedim.. Memlekette her şey artık o kadar anormal ki kötü adamlar, kötü kadınlar çiçeğe, doğaya, sevgiye, dostluğa, insanca yaşam taleplerine karşı durup bunun mizahını yapıp gülünç buluyorlar.. ‬ ‪şimdilik buralardayım.. hayatımda popülerlik, ünden, şöhretten daha öte şeyler var.. ahlaklı olmak, insan olmak, memleketin, dünyanın farkında olmak, ailem, dostlarım, sevdiklerim.. ‬ ‪varsın sizin olsun ününüz, şöhretiniz.. ‬ ‪şu memlekette hiçbir şeyin benim istediğim gibi olmayacağını anlamış olmakla beraber asla bu hayal kırıklıklarından dolayı da vazgeçecek değilim..‬ ‪Sevgiler,‬ ‪-manuş..‬ ‪15122017 #manuşbaba #kinayproduction

manuş baba (@manusbaba)’in paylaştığı bir gönderi ()

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD ve İsrail'i Boykot Etmek İçin iPhone'u Parçaladı! - Portal Genç

ABD ve İsrail’i Boykot Etmek İçin iPhone’u Parçaladı!

Cem Yılmaz'ın Filmi "Arif V 216"dan Uzun Fragman Geldi! - Portal Genç

Cem Yılmaz’ın Filmi “Arif V 216″dan Uzun Fragman Geldi!