Korku Filminde Bulamayacağınız 2. ve 3. Sınıf Masal Kitabı!

Korku Filminde Bulamayacağınız 2. ve 3. Sınıf Masal Kitabı! - Portal Genç

Okula gönderdiğimiz daha küçücük çokularımıza verilen Kahkaha Güleri adındaki 2. ve 3. sınıf masal kitabında, biz yetişkinler bile okurken ürküten ifadeler yer alıyor.

Sosyal medyada son birkaç gündür Nar Yayınları’ndan çıkan, 2. ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik Kahkaha Gülleri adındaki masal kitabı konuşuluyor.

Kitapta bulunan ifadeler ise kan donduran cinsten. Babası tarafından başı kesilen bir çocuğun annesi tarafından kazanda pişirilmesinden bahsedilen masalda, sonrasında mutfakta ağabeyinin kesik başıyla karşılaşan çocuğun hikayesine yer veriliyor.

Yaşadıklarını öğretmenine anlatan çocuğa yine öğretmeni tarafından verilen tavsiye ise aynen şu şekilde: “Bu ateşin dumanı onların gözünü kör edecek. Fakat sen çok dikkatli davranmalısın. Şimdi beni iyi dinle: Ağabeyinin eti asla ağzına değmesin. Kemiklerinin hepsini topla gül ağacının dibine göm.”

Sosyal medyada hızla yayılan masal kitabının yayımcısı Nar Yayınları ise sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile özür diledi. Kitabın 2009 yılında basıldığını fakat sonrasında yayından kaldırıldığını belirten yayınevi, şu açıklamayı yaptı:

Aşağıdakiler ise kitap’a yapılan tepkilerden bazıları;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

PORTALGENÇ TAKİPÇİLERİ NE DİYOR?

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook'un Bonfire Uygulaması Sonunda Android'te

Facebook’un Bonfire Uygulaması Sonunda Android’te!

Yaz Saati ile İlgili Resmi Bir Açıklama Geldi!

Yaz Saati ile İlgili Resmi Bir Açıklama Geldi!