Error 522 Ray ID: 4d9634897e6ac867 • 2019-05-19 12:52:28 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Kemal Sunal'ın Filmleri ile Gülşah Film Arasındaki Dava Sonuçlandı! - Portal Genç
Kapat


Kemal Sunal’ın Filmleri ile Gülşah Film Arasındaki Dava Sonuçlandı!

Anasayfa Sinema Kemal Sunal’ın Filmleri ile Gülşah Film Arasındaki Dava Sonuçlandı!
Kemal Sunal'ın Filmleri ile Gülşah Film Arasındaki Dava Sonuçlandı!

Türk sinema tarihinin en mühim oyuncuları arasında tespit edilen Kemal Sunal’ın ailesinin Gülşah Film’e açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme, Gülşah Film’i haklı buldu.

Kemal Sunal’ın ailesi, usta oyuncunun 36 filminden telif alamadıkları gerekçesiyle Gülşah Film’e karşı dava açtı. Ünlü oyuncunun oğlu Ali Sunal, kızı Ezo Sunal ve eşi Gül Sunal, Hülya Koçyiğit – Selim Soydan çiftine ait olan Gülşah Film’e karşı bundan 5 sene evvelce telif davası başlatmıştı. 5 sene süresince devam eden davada Kemal Sunal’ın ailesi, oyuncuya ait olan 36 filmin Gülşah Film doğrulusunda senelerce detaylı TV kanallarına satıldığını, bu filmlerin onlarca kez yayınlandığını, davalı şirketin bundan ciddi şekilde parasal gelir elde ettiği ancak buna karşın rastgele bir telifin ödenmediğini iddia etmişti.

Kemal Sunal'ın Filmleri ile Gülşah Film Arasındaki Dava Sonuçlandı!

Davalı Gülşah Film ise davaya husus olan filmlerin en eskisinin 1975, en yenisinin ise 1990 senesi yapımı olduğunu, 1995 senesindan evvelceki filmlerle alakalı kanunda rastgele bir planlama olmadığını belirterek davanın reddini talep etti.

Mahkeme, evvelce Sunal ailesinin aşağı yukarı 850 bin TL telif hakkı kazandığına hükmetti. Ardından Gülşah Film mahkemenin kararına itiraz ederek dosyanın Yargıtay’a taşınmasını sağladı. Yargıtay ise davayı Gülşah Film adına bozdu ve dava tekrardan görülmeye başlandı.

Kemal Sunal'ın Filmleri ile Gülşah Film Arasındaki Dava Sonuçlandı!

İki ay evvelce çıkan gerekçeli kararında Gülşah Film haklı bulan mahkeme, hakların üreticiye devredildiğini ifade ederek davanın reddine karar verdi.

1 2 0 5 0 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir