Kadın Yolcuyu Darp Eden Uber Şoförü Gözaltına Alındı!

Kadın Yolcuyu Darp Eden Uber Şoförü Gözaltına Alındı!

Uber‘lerin taksiciler tarafından darp edilmeleri ile gündem olurken şimdi de bir Uber şoförünün kadın yolcusunu darp etmesi ile gündeme bomba gibi düştü.

İstinye’den Atatürk Havalimanı’na gitmek için Uber aracıyla seyahat eden Birgül E., Uber’in sürücüsü tarafından darp edildi. İhlas Haber Ajansı, saldırı öncesi araçta yaşanan diyaloglara ilişkin görüntü paylaştı. Paylaşılan görüntüde Maslak’tayken yolcuyla şoför arasında ücret tartışması yaşanıyor. Görüntüde yolcu Birgül E. 220 liralık ücrete tepki gösteriyor. Saldırgan şoför M.Ü.’nün (24) gözaltına alındığı öğrenildi. Olay sonrası Uber yetkilileri tarafından bir son dakika açıklaması geldi.

Birgül E. sürücü tarafından darp edildi, araçtan indirildi. Saldırı sonrası yüzü kanlar içinde kalan Birgül E. hastaneye sevk edildi.

İŞTE UBER’İN OLAYLA İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI;

“Bahsi geçen davranış Uber uygulamasında kesinlikle kabul edilemez ve kimsenin başına gelmemesi gereken bir olaydır. Soruşturmalarına destek olmak için yerel emniyet birimleri ile yakinen çalışmaktayız” denildi. Yapılan açıklama şöyle: “Konuyla ilgili araştırmalarımız tamamlanana kadar sürücü ortağının Uber sistemine erişimi engellenmiştir. Bahsi geçen davranışlar Uber Topluluk Kuralları’na aykırıdır. Yolcularımızın ve sürücü ortaklarımızın güvenliği bizim en büyük önceliğimizdir. Herhangi bir olay olduğunda yerel emniyet birimleri ile birlikte çalışarak araştırmalarına destek vermekteyiz. Uber’in Acil Destek Ekibi dünya genelinde yaşanabilecek olayları veya kazaları takip ederek hemen dönüş sağlamaktadır. Uber konuyu hassasiyetle takip etmekte ve konunun aydınlatılması için araştırmalarına destek olmak üzere yerel emniyet birimleriyle çalışmaktadır.”

UBER SÜRÜCÜSÜ İLE KADIN YOLCU ARASINDA Kİ DİYALOG:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seren Serengil'e Sahnede Yaşar İpek'ten Evlilik Teklifi!

Seren Serengil’e Sahnede Yaşar İpek’ten Evlilik Teklifi!

RedHack, Demirören Holding'e Ait Bazı Siteleri Hackledi!

RedHack, Demirören Holding’e Ait Bazı Siteleri Hackledi!