İstanbul’a Kar Geliyor: İşte O Güne Dikkat!

İstanbul'a Kar Geliyor: İşte O Güne Dikkat! - Portal Genç

2017 ve 2018 kış sezonu inandırıcı olmasa da yurdun 4 bir yanında sıcak hava devam ediyor. Ancak son bilgilere göre kış kapıya dayandı. Bir diğer yandan ise İstanbul’a kar yağışı için uzman kişilerden yeni açıklamalar geldi.

Sıcak geçen ocak ayı devam ederken vatandaşlar son dakika hava durumu haberlerine odaklanmış durumda. Biroldukça birey kar ne süre yağacak sorusuna yanıt arıyor. Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere gore; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor, yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don vakaı bekleniyor.

Türkiye’nin dört bir yanında mevsim normallerinin üzerinde devam edeceği belirtiliyor. Bu durum genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi tahmin edilmekte.

İSTANBUL’DA KAR TARİHİ: 15 OCAK!

İstanbul’da karın yağacağı tarih Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminleriyle belli oldu. 14 Ocak Pazar günü karla karışık yağmur, 15 Ocak Pazartesi günü ise kar bekleniyor. Kar yağışı Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da etkili olacak. İç Anadolu Bölgesi’nin yüksek kesimlerinde de kar yağışı bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

İstanbul'da yaşıyor site yazarı, avukat bölümü okuyor, portalgenc.com'da sosyal medya, magazi, sağlık ve kripto para vb. gibi haberleri yazmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SpaceX'in Gizli Uzay Aracı Zuma, Dün Gece Fırlatıldı! - Portal Genç

SpaceX’in Gizli Uzay Aracı Zuma, Dün Gece Fırlatıldı!

OHAL Uzatılmasından Sonra Sosyal Medya'dan Gelen Tepkiler!

OHAL Uzatılmasından Sonra Sosyal Medya’dan Gelen Tepkiler!