İnternet Mağazası Alibaba, Tek Günlük Satış Rekoru Kırdı!

İnternet Mağazası Alibaba, Tek Günlük Satış Rekoru Kırdı!

Alibaba, Çin’in Black Friday’i olarak adlandırılan”11.11″ veya “Yalnızlar Günü” son satışında tek günlük satış rekorunu 25.3 Milyar dolarla kırdı.

E-ticaret ve E-satış sektörleri gün geçtikçe büyümeye ve rekorlar kırmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi dün yani 11 Kasım, Çin’de “Yalnızlar Günü” olarak kutlanıyor. E-ticaret jargonuna Alibaba ile giren bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki “Black Friday” ve “Cyber Monday” gibi bir tek günlük satış çılgınlığı olarak uzun bir süredir varlığını sürdürüyor.

İnternet Mağazası Alibaba, Tek Günlük Satış Rekoru Kırdı!

Dün ise Alibaba “11.11” satışlarıyla, Dünya’da tek günlük satış rekorunu kırdı. Sadece 24 saat içerisinde 25.3 Milyar Dolarlık satış gerçekleştiren site, aynı zamanda geçen seneki satışından neredeyse %39 katladı. ABD’nin en son rekoru geçen sene Black Friday’de 3 milyar dolar ve Cyber Monday’de 3.5 milyar dolar olduğu düşünülürse, Çin ABD’yi e-ticaret anlamında senelerdir katlamaya devam ediyor diyebiliriz.

İlk 15 dakikada 5 milyar dolar, ilk saatte ise 8.6 milyar dolar ciro elde edilen satışlar aynı zamanda 15 dakikada ve saatte yapılan satış rekorlarını da kırdı. Yavaş yavaş dengeye oturan satışlar günü 25 milyar dolar seviyesinde tamamladı. Geçen yıl ise Alibaba’nın satış rakamları 17.8 milyar dolar seviyesindeydi. Çin’in e-ticaret sektörü gün geçtikçe büyüyor. Bakalım daha ne gibi rekorlara sahne olacak? Siz ne düşünüyorsunuz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fox TV'den Spor Yorumcusu Rıdavan Dilmen Sürprizi! - Portal Genç

Fox TV’den Spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen Sürprizi!

Türkiye Mavi Balina Oyununa Karşı Dev Operasyon Başlattı!

Türkiye Mavi Balina Oyununa Karşı Dev Operasyon Başlattı!