Instagram’a Portre Modu Özelliği Geldi! Nasıl Kullanılır?

Instagram'a Portre Modu Özelliği Geldi! Nasıl Kullanılır? - Portal Genç

Apple’ın yeni iPhone Plus telefonlarında kullandığı “Portre Modu” özelliği Instagram’a da geldi. İşte nasıl kullanılır hakkında tüm detaylar…

Sosyal medya devi fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, kullanıcıları bünyesine çekmek için heryerden kopyaladığı özellikler ile gönüllerimizde taht kuruyor. Son olarak hikayeler kısmına yeni bir özelliği daha sundu. Apple’ın iPhone Plus telefonlarında daha profesyonel fotoğraf çekmek için yarattığı “Portre Modu” şimdide Instagram’da.

INSTAGRAM “ODAK” NE İŞE YARIYOR?

Apple’ın son çıkardığı iPhone Plus’larda ki çift kamera sensörü ön plandaki nesneleri daha net gösterip, arka plandaki nesneleri ise bulanık göstermesini sağlıyor. Apple’ın bu modu sayesinde her fotoğrafçı artık akıllı mobil telefonundan da profesyonel çekimler yapabiliyor.

Instagram ise bu özelliği maddi sıkınıtıs olup ta profesyonel çekim yapamayanlara ve daha çok kullanıcı kitlesine ulaşmak için Apple’ın “Portre Modu” özelliğini platformunda kullanıcılara sundu.

INSTAGRAM “ODAK” NASIL KULLANILIR?

Instagram'a Portre Modu Özelliği Geldi! Nasıl Kullanılır? - Portal Genç

Bu özelliği kullanabilmeniz için App Store veya Play Store’den Instagram’ın son güncellemesini yapmanız lazım. Güncellemeyi yaptıktan sonra hikaye ekle kısmından “Odak” kısmını seçiyoruz. Selfi çekecek iseniz yüzünüzün net çıkması ve daha hoş bir görüntü elde edebilmeniz için de ışıklı bir ortamda olmanız gerekiyor. Selfi değilde normal nesne çekimi yapmak istiyorsanız, nesneyi odaklayıp arka planı bulanıklaştırabilirsiniz.

Instagram “ODAK” özelliği şuan da sadece iOS ve Android tabanlı akıllı cep telefonu kullanan kullanıcılara sunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Harvard'dan Davet Alan Öğrencilere TÜBİTAK'ın Açıklaması

Harvard’dan Davet Alan Öğrencilere TÜBİTAK’ın Açıklaması!

YouTube Trend Videolarında Cinsel İçerik Reklamları Çıkıyor - Portal Genç

YouTube Trend Videolarında Cinsel İçerik Reklamları Çıkıyor