Instagram’a Gönderileri Hikaye Olarak Paylaşma Özelliği Geldi!

Instagram'a Gönderileri Hikaye Olarak Paylaşma Özelliği Geldi!

Sosyal video ve fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yaptığı muhteşem güncellemeler ile gönlümüzde taht kuruyor. Son güncellemesi ile birlikte Instagram, gönderileri hikayelerde kolayca kullanmamızı sağlıyor.

Instagram’ın 2016 senesinde Snapchat’tan kopyaladığı Stories (Hikayeler) gün geçtikçe daha güzel ve daha verimli özellikler gelmeye devam ediyor. Son olarak Instgram, akışta paylaşılan gönderileri direkt mesaj tuşu ile kopyalama yapıp o gönderiyi hikayemizde takipçilerimiz ile sunmamızı sağlıyor.

Daha öncesinde özellikle reklam yayıncıları, reklam paylaşımı yaparken önce normal paylaşım yapıyor ve sonrasında hikayesinde paylaşıyordu. Bu özellik sayesinde ise Instagram, kişi ve sayfaların gönderilerini daha kolay yol ile hikayelerinde paylaşmalarına izin veriyor. Ayrıca bu özelliği sadece kendi paylaşımlarınıza değil tüm Instagram kullanıcılarının paylaşımlarını kopyalama yöntemi ile hikayenizde paylaşabileceksiniz.

INSTAGRAM’IN BU YENİ ÖZELLİĞİNİ NASIL KULLANACAĞINIZI AÇIKLADIK:

Instagram'a Gönderileri Hikaye Olarak Paylaşma Özelliği Geldi!

Instagram’a gelen bu son özellik şuanda ülkemizde kullanıma henüz sunulmadı ancak son yapacağı güncelleme ile gelmesi bekleniyor.

Instagram’ın şuan için yurt dışında kullanıma sunduğu direkt mesaj ile gönderiyi hikayenizde paylaşmak için, herhangi bir gönderiyi direkt mesaj tuşuna basarak en başta çıkan (Add Post to Your Story) “Hikayenize gönderiyi ekleyin” şeklinde bir tuş çıkacaktır. Bu tuşa tıklayıp sizi hikayenize yönlendirecektir. Daha sonrasında ise hikayenize ister gif istersenizde emoji ve yazılar ekleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung, Galaxy S9'u iPhone İle Kıyasladı! (Video)

Samsung, Galaxy S9’u iPhone İle Kıyasladı! (Video)

Samsung, LG ve Xiaomi Cihazları BİM'de İndirime Girdi

Samsung, LG ve Xiaomi Cihazları BİM’de İndirime Girdi!