Beğendim Hahaha

Instagram, Takipten Çıkar Bildirimini Kaldırdı!

Instagram, Takipten Çıkar Bildirimini Kaldırdı

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, sessiz sedasız sunduğu yeni güncellemesiyle birlikte artık takibi bırakma esnasında sorulan ek soruyu ortadan kaldırdı.

Instagram, uzunca bir süredir hatalı tıklamaların önüne geçmek amacıyla türler önlemler barındırıyordu. Bu önlemlerin belki de en süregelen olarak bilineni, kasıtlı ya da kasıtsız bir bireyi takipten çıkar butonuna bastığınızda karşınıza çıkan onay ekranıydı. Ek soru tekniği ile kazaların önüne geride bıraktığımız Instagram, son güncellemesinde gerektiğince enteresan bir şekilde bu ek sorudan vazgeçmeyi tercih etti.

Bundan bu tür hata sonucu bir bireyi takipten çıkardığınızda prosedür hemen gerçekleşecek, geri dönüşün tek yolu karşı tarafa bildirim istikbal şekilde onu tekrardan takip etmek olacak. Bu yeni güncelleme vasıtası ile bilhassa dikkatsiz kullanıcıların kendisini karşı tarafa tanımlamak amacıyla gerektiğince garip anlarla karşılaşacağını söylemek mümkün.

Güncellemenin namacıyla bu tür bir etkileşimi tercih ettiği konusu ile ilgili şimdilik bir açıklama bulunmasa da yeni geliştirme şuandan çoğu kullanıcının negatif tepksini almayı başardı. Kısa vakit sonra bu prosedüre dair geri ismim atıldığını görme ihtimalimiz bir hayli yüksek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mustafa Öner

Yazar Hakkında: Mustafa Öner

Portal Genç sitesinde, genellikle spor ve gündem ile ilgili haberleri yazıp kullanıcılara sunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TRT Çocuk'tan Yanlış Anlaşılan Sahne Hakkında Açıklama!

TRT Çocuk’tan Yanlış Anlaşılan Sahne Hakkında Açıklama!

"Çin Seddi Nerededir?" Sorusunda İki Joker Kullanan Yarışmacıdan Cevap!

“Çin Seddi Nerededir?” Sorusunda İki Joker Kullanan Yarışmacıdan Cevap!