Instagram, Eski Kronolojik Özelliğini Tekrar Geri Getirecek!

Instagram, Eski Kronolojik Özelliğini Tekrar Geri Getirecek! - Portal Genç

Instagram, Facebook’a satılmadan önce kullandığı kronolojik sıralama özelliğini tekrardan uygulamada aktif hale getirmesi bekleniyor.

Instagram’ın Facebook’a satılmadan önce paylaşılan gönderilerin zaman tüneli değiştirlmesi ve paylaşımların zaman tüneline karmaşık şekilde döşenmesi, Instagram kullanıcılarının canını bir hayli sıkmıştı. Instagram editörleri ise kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine kronolojik sıralamada ki değişiklik bir önceki haline getirileceği belirtiliyor.

Instagram’ın şuan kullandığı mevcut Mevcut algoritmada ki işleyiş en son takip ettiğiniz veya etkileşime girdiğiniz kullanıcıların gönderilerini ön plana çıkarıyor. Ancak diğer takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarının ise listenin alt kısımlarında kalması nedeni ile listenizde yer alan çoğu kişiye ait gönderileri görememenize neden oluyor.

Facebook’un getirdiği zaman tüneli algoritmasından memnun olmayan ve bu konu da şikayetlerini dile getiren kullanıcıların uygulamayı kullanmayı dahi bırakmaları üzerine değişikliğe gidildi.

Instagram bu kronolojik beta testini şuan için sınırlı sayıda bir kullanıcı kitlesi ile test ediyor. Testlerin sonuçlarının incelenerek bir sorun oluşmaması durumunda kısa süre içinde eski kronolojik sıralamaya geri dönüleceği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İran'da Düşen, Özel Türk Jeti Pilotunun Ses Kayıtları Çıktı!

İran’da Düşen, Özel Türk Jeti Pilotunun Ses Kayıtları Çıktı!

Ünlü Fizikçi Profesörü Stephen Hawking Hayatını Kaybetti!

Ünlü Fizikçi Profesörü Stephen Hawking Hayatını Kaybetti!