Instagram Çöktü! Bir Çok Ülkede Erişim Sağlanmıyor!

Instagram Çöktü! Bir Çok Ülkede Erişim Sağlanmıyor!

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan Instagram, saat 21:30 itibariyle erişim sağlanmıyor. Peki, Instagram çöktü mü? Instagram neden açılmıyor? İşte tüm detayları…

Gençler arasındaki popüleritesini hiç kaybetmeden büyümeye devam eden sosyal medya platformu Instagram’da saat 21.30 itibariyle erişim sağlanamıyor. Instagram’a giriş yapmaya çalışan kullanıcılar, “Akış Yenilenemedi” uyarısıyla karşı karşıya kalıyor. Peki, Instagram çöktü mü? Instagram neden açılmıyor? İşte ayrıntılar…

INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Saat 21.30 itibariyle Instagram’a erişim sağlayamayan kullanıcılar, Instagram’daki sorunu merak etmeye başladı. Ancak, yetkililer tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Avrupa üzerinde yayın olarak görülen erişim sorunu, Türkiye’de de İstanbul başta olmak üzere birçok ilde etkili oluyor.

Instagram erişim sorunu, canlı arıza haritası üzerinden şu şekilde gözüküyor;

Instagram Çöktü! Bir Çok Ülkede Erişim Sağlanmıyor!

INSTAGRAM’IN ÇÖKME SEBEBİ NEDİR?

Sosyal medya’da bir hayli popülarite yakalamış olan Instagram, son günlerde çıkardığı yeni özellikleri ve spam hesaplara karşı savaş açtığından oluşmuş olabilecek niteliktedir.

Instagram’ın bünyesinin kaldırabilmesi adına videoları önceden 60 saniyeyken yeni çıkardığı IGTV ile 1 saat’e kadar video eklemesi yapılabiliyordu. Daha sonra bana soru sor özelliği ile karşımıza çıkan Instagram, aşırı kullanıcı kullanımına bağlı kaldığından dolayı böyle bir çökme meydana gelmiş olabilir. Konu hakkında henüz açıklama yapılmış değil bunlar sadece tahmin olarak söyledik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Operatörler'den 15 Temmuz Hediyeleri Neler Olacak?

Operatörler’den 15 Temmuz Hediyeleri Neler Olacak?

Apple'ın Telefonlara Zammı Sonrası, Samsung'ta Zam Getirdi!

Apple’ın Telefonlara Zammı Sonrası, Samsung’ta Zam Getirdi!