Instagram, Bilgisayar’dan Hikaye Paylaşmayı Sağlayacak!

Instagram, Bilgisayar'dan Hikaye Paylaşmayı Sağlayacak!

Sosyal medya‘nın tek fotoğraf paylaşım ağı olan İnstagram, kullanıcılarına yepyeni 2 özelliğini kullanıma sunacak.

Tanıtılan özellikler ile birlikte Instagram kullanıcıları artık Instagramın web sitesi üzerinden de hikaye paylaşıp gönderi kaydedebilecek. Bilindiği üzere video ve resim paylaşım platformu daha çok mobil alanda kullanım olanağı sağlıyordu yani herhangi bir masaüstü bilgisayardan veya tarayıcıdan açtığınızda Instagramı oldukça kısıtlı kullanabiliyordunuz.

Gelen bu yeni özelliklerle birlikte artık kullanıcılar masaüstü ve tarayıcılardan Instagramı daha rahat kullanabilecek ve hikaye paylaşımında bulunabilecek.

Instagramın bu adımı ile birlikte kullanıcı sayısını ve kullanım süresini arttırması planlanıyor.

Instagram’ı Bilgisayar’da kullanmak isteyenlere ise ayrı bir müjdesi var….

Instagram, Bilgisayar'dan Hikaye Paylaşmayı Sağlayacak!

Biliyorsunuz ki bazı instagram kullanıcıları “PC” diye adlandırılan bilgisayarlarda kulanmak istiyorlar. Şuan ki instagram.com sitesini ziyaret edip panelimize girdiğimizde sadece resimleri beğnmemizi sağlıyor fakat başka’da bişi yapamıyoruz. İnstagram ise yeni özellikleri arasında masaüstünde veya dizüstünde hem hikaye hemde beğendiğiniz resimleri kaydedebileceksiniz.

Kullanıcıların masaüstü versiyonunda ekranın sol üst köşesinde bulunan kamera ikonuna tıklayarak dilediği resmi seçip hikaye olarak paylaşmasına imkan sağlanacak. Bununla birlikte hikayenize dileğiniz metni ekleyip düzenleyebileceksiniz.

Kullanıcılar, masa üstünde Instagram akışının sol üst köşesindeki kamera ikonuna tıklayarak kütüphaneden görsel seçilip hikaye olarak paylaşılabilecek. Bununla birlikte hikayeye metin eklenebilecek ve metni rengi değiştirilebilecek.

Özelliğin önümüzdeki haftalarda gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbullulara Mujde: Metrobüse Silivri Güzergahı Ekleniyor!

İstanbullulara Mujde: Metrobüse Silivri Güzergahı Ekleniyor!

5 Yaşında Microsoft'tan Sertfika Alan, Ayan Kureyşi!

5 Yaşında Microsoft’tan Sertfika Alan, Ayan Kureyşi!