Hackerlar, Despacito Klibini YouTube’dan Kaldırdı!

Hackerlar, Despacito Klibini YouTube'dan Kaldırdı

Geçtiğimiz günlerde sizlere aktardığımız haberde, Luis Fonsi ve Daddy Yanke’nin seslendirdiği Despacito 5 milyar izlenmeye ulaşmıştı. Ancak Hackerlar bu videoyu ortadan kaldırdılar. İşte Detaylar…

Dünya devi video paylaşım platformu YouTube‘da en çok izlenilen video ve en çok izlenilen müzik klibi olan Despacito, iki siber korsan tarafından siteden kaldırıldı. Dünyaca ünlü pop yıldız Shakira vb. gibi kişilerinin şarkı başlıklarını değiştirerek, “Özgür Filistin” yazıldı.

Hackerlar, Despacito Klibini YouTube'dan Kaldırdı

Kısa süre önce 5 milyar izlenmeyi aşarak adını müzik ve YouTube tarihine altın harflerle yazdırmayı başaran Luis Fonzi’nin Despacito müzik klibi, Vevo YouTube kanalına saldırı gerçekleştiren Prosox ve Kuroi’sh adlı iki siber korsan tarafından kaldırıldı. Saldırıdan Shakira, Selena Gomez, Drake veTaylor Swift gibi Vevo kanalları olan diğer sanatçılar da etkilendi.

Hackerlar, Despacito Klibini YouTube'dan Kaldırdı

İki siber korsan tarafından “LuisFonziVEVO” isimli YouTube kanalı ele geçirildi. Siber korsanlar şarkının ön küçük resmini değiştirerek La casa de papel dizisine ait bir görsel yerleştirildi. Bununla da yetinemeyen korsanlar 5 milyarın üzerinde izlenme alan Despacito isimli şarkıyı YouTube’dan kaldırdılar.

Hackerlar, Despacito Klibini YouTube'dan Kaldırdı

Vevo’nun resmi YouTube kanalı da saldırıdan payını aldı. Kanalın ana sayfasında bulunan videonun adını X- Hacked by Kuroi’sh & Prosox olarak değiştiren siber korsanlar, ayrıca videonun altına da ‘Özgür Filistin’ yazdılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FIFA 18'de Türkiye'nin En Dereceli Takımı Beşiktaş Oldu

FIFA 18’de Türkiye’nin En Dereceli Takımı Beşiktaş Oldu!

Harvard'dan Davet Alan Öğrencilere TÜBİTAK'ın Açıklaması

Harvard’dan Davet Alan Öğrencilere TÜBİTAK’ın Açıklaması!