Güneydoğu’da Kaçak Elektrik ile Bitcoin Ürettiler!

Güneydoğu'da Kaçak Elektirik ile Bitcoin Ürettiler!

Son dönemlerin en yükseliş sağlayan sanal para birimi “Bitcoin”, bu sefer başka bir deyişle karşımıza çıkıyor.

Sanal para birimleri yani “Kripto Para” olarak adlandırılan sanal paraları cihazlar üzerinde madencilik yaparak bitcoin ve diğer sanal kriptolar üretiliyor.

Tabi bu durum elektirik ve enerji kaybına da yol açtığı için Güneydoğu Anadolu Bölgesini kıskaca aldı. Kaçak elektrik kullanımının had safhada olduğu bölgede, Bitcoin üretildiği ihbarı alan ekipler, neredeyse bir fabrika kadar elektrik kullanan evlere işlem gerçekleştirdi.

| EV VE İŞ YERLERİNE İŞLEM YAPILDI

Güneydoğu'da Kaçak Elektirik ile Bitcoin Ürettiler!

Son günlerde piyasa değeri hızla artan Bitcoin, kısa yoldan para kazanma hırsı bulunanların da iştahını kabarttı.

Üretim için yoğun elektrik ve donanımlı bilgisayarlara ihtiyacı olanlar, gözlerini, kaçak elektriğin yoğun olarak kullanıldığı Güneydoğu Anadolu Bölgesine dikti. Burada özellikle kırsal bölgelerde işlem gerçekleştiren “madenci” diye tabir edilen Bitcoinciler, neredeyse bir fabrikanın tükettiği elektriği tüketerek Bitcoin üretmeye başladı.

Kaçak elektriğin yoğun olarak kullanıldığı bölgeyi seçen Bitcoincilere en büyük darbeyi çevredeki vatandaşlar vurdu. Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketine (DEDAŞ) kaçak elektrik kullanarak Bitcoin üretildiği ihbarlarının yapılmasının ardından ekipler, denetimlerini sıklaştırdı. İhbar yapılan yerlerde neredeyse bir fabrika kadar elektrik tüketen ev ve iş yerlerine işlem yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Play'den Türk Uygulaması "Papillon" Kaldırıldı! - Portal Genç

Google Play’den Türk Uygulaması “Papillon” Kaldırıldı!

Türkiye'nin Dört Bir Yanında UFO'ya Benzeyen Bir Cisim Görüldü!

Türkiye’nin Dört Bir Yanında UFO’ya Benzeyen Bir Cisim Görüldü!