GTA 6’dan Mujde: Oyunla İlgili İlk Bilgiler Çıktı!

GTA 5‘ten sonra en çok merak edilen tek oyun belkide GTA 6’dır. Oyun severlerin merakla beklediği GTA 6 ile ilgili bir kaç bilgi ortaya çıktı.

Rockstar Games tarafınca geliştirilen dünyanın en ünlü oyun serilerinden olan Grand Theft Auto, kısaca GTA’nın yeni oyunu için ilk defa bir somut adım atıldı. İlk olarak 4 yıl önce çıkan ve bunca yıldan beri maksimum satan oyunlar listesinde görmeye devam ettiğimiz GTA 5’in ardından sonunda GTA 6 için gerçek anlamda bir şey görmeyi başardık.

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Tim Neff, GTA 6 için Motion Capture üzerinde çalışıyor. Motion Capture, hareket yakalama özelliğidir ve gerçek bir insanoğlunun hareketlerini 3 boyutlu bir karaktere aktarır. Son yıllarda AAA oyunların derhal derhal tümünde bu formül kullanılıyor.

GTA 6'dan Mujde: Oyunla İlgili İlk Bilgiler Çıktı!

Şu sıralar Red Dead Redemption 2 ile uğraşan Rockstar Games’in gizli bir şekilde GTA 6 üzerinde çalışmış olduğunı biliyorduk. Tüm bunları bilmemize rağmen somut bir adım göremiyor olmamız bizleri bir fazlaca üzüyordu. Bir süre önce 2018’de piyasaya çıkacak Read Dead Redemption 2’de Motion Capture işinde çalışmış olduğunı listeleyen Tim Neff, bu işlerine Grand Theft Auto 6’yı da ekledi. Neff, aslına bakılırsa daha önce bu listelemeyi yapmış, daha sonrasında tekrar sebepsiz bir halde kaldırmıştı. Yine bunu CV’sine yazması ise projenin hakikaten başladığının kanıtı olabilir.

GTA 6'dan Mujde: Oyunla İlgili İlk Bilgiler Çıktı!

Bu sayede Neff’in GTA 6’da bir karakteri canlandıracağını öğrenmiş olduk. Şu anda Rockstar Games’ten bir açıklama gelmemiş olsa da, yakında konuyla ilişkili bir izahat bekliyoruz. Oyunun 2018’de duyurulma ihtimali pek yok, muhtemelen 2019 sonbahar devri veya 2020’ye uzayacaktır. Ek olarak pek çok kişiye göre GTA 6 ile PS5’in beraber çıkacağı mevzuşulan mevzular içinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'den İlk Kez Apple'a Dava Açılıyor! - Portal Genç

Türkiye’den İlk Kez Apple’a Dava Açılıyor!

Animojileri Film Karekterlerinin Üzerinde Denediler!

Animojileri Film Karekterlerinin Üzerinde Denediler!