GTA 6 Hakkında Çok Önemli Açıklamalar: Ne Zaman Çıkıyor?

GTA 6 Hakkında Önemli Açıklamalar: Ne Zaman Çıkıyor? - Portal Genç

Analist Michael Pachter, GTA 6’nın çıkış tarihi hakkında önemli bir kaç açıklama yaptı. Pachter’a göre “oyun 2020 yılında duyurulup, piyasaya 2021’de çıkması bekleniyor” dedi.

Rockstar Games, yeni oyunlarını hemen çıkarmak için acele etmiyor. Seneler boyunca çok az sayıda oyun çıkarmış ve bu oyunlarının neredeyse tamamını dünyanın en iyi oyunları arasına sokmayı başarmış bir şirkettir. Şirketin en ünlü serisi olarak bilinen Grand Theft Auto’nun son oyunu olan GTA 5, 5 yıl önce yani 2013’te çıkmıştı. Bu yıldan sonra her yıl en çok satın alınan oyunlar arasında yer almaya devam eden bir oyun halini alan GTA 5’in bu kadar çok tutulması, şirketin GTA 6’yı çıkarırken biraz daha ağırdan almasını sağlıyor.

Şu sıralar Red Dead Redemption 2 ile uğraşan Rockstar Games’in bir sonraki hedefi kuşkusuz GTA 6 olacak. Oyunun ne vakit çıkacağı mevzusunda çok gizli saklı çalışmayı yeğleyen şirket, GTA 6’yı endüstri analisti Michael Pachter’a nazaran 2020’de tanıtacak. 2021’de ise oyunun kendisi yayınlanacak. Analiste nazaran bu tarihin 2022’yi bulma ihtimali de var.

GTA 6 Hakkında Önemli Açıklamalar: Ne Zaman Çıkıyor? - Portal Genç

2018’de Red Dead Redemption 2 ile uğraşacak şirketin GTA 6’ya tam anlamıyla 2019’da başlayabileceğini açıklayan analist, oyunun insanoğluın karşısına çıkmaya hazır olmasının 2020’yi bulacağını açıkladı. İyimser olarak 2021’de çıkma ihtimali bulunsa da gerçekçi olmak gerekirse 2022’yi bulabileceğini açıklayan Patcher, seriyi sevenlerin daha uzun yıllar süresince GTA 5 oynamak zorunda kalacaklarını açıkladı.

Rockstar Games, GTA 6’yı şu anda geliştiriyor mu bilinmiyor, sadece geliştirse bile oyunun erken sürecinde olduğu düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amedsporlu Deniz Naki'ye Almanya'da Silahlı Saldırı!

Amedsporlu Deniz Naki’ye Almanya’da Silahlı Saldırı!

Alişan, Taktığı Altını Paylaşınca Yoğun Tepki Yağdı!

Alişan, Taktığı Altını Paylaşınca Yoğun Tepki Yağdı!