Google’nin 2017’de En Çok Aranan Kelime Trendleri Açıklandı!

Google'nin 2017'de En Çok Aranan Kelime Trendleri Açıklandı!

2017’nin sonlarına yaklaşırken bazı şirketlerin yılın istatistikleri gelmeye devam ediyor. Bugün ise Google maksimum aranan terimlerini açıkladı.

İyisiyle, fenasüyle 2017 seneninı atlatmamıza artık sayılı günler kaldı. Bu yıl da yine teknoloji özelinde yoğun mesailer harcamış olduğumız bir yıl oldu. Apple’ın iPhone X’la yepyeni bir tasarıma geçmesi, Bitcoin’in ve dolayısıyla kripto para dünyasının özellikle de son 2-3 aydır hayatımızın nerede ise merkezine yerleşmesi, benim aklıma ilk gelen gelişmeler.

Google da bu anlamda 2017’de genel olarak hangi terimleri aramış olduğumıza, maksimum hangi mevzuları merak ettiğimize dair açıklayıcı bir rapor açıkladı.

Google'nin 2017'de En Çok Aranan Kelime Trendleri Açıklandı! Google'nin 2017'de En Çok Aranan Kelime Trendleri Açıklandı!

Hem Türkiye aynı zamanda dünya genelinde en çok ne aramış olduğumızı açıklayan Google’a gore Türk kullanıcılar, internette en çok ‘milli Piyango 2017’ kelimesini aratmışlar. İkinci sırada ise bir zamanların fenomen oyuncağı olan fakat şu aralar yüzüne bile bakmadığımız stres çarkı bulunuyor. Üçüncü sırada ise özellikle 16 Nisan’da gerçekleştirilen referandumun tesirinin büyük bulunduğunu planladığımüz YSK, şu demek oluyor ki Yüksek Seçim Kurulu bulunuyor.

Dünya genelinde ise Irma Kasırgası olmuş. Hatırlarsanız yakın bir vakit önce özellikle de ABD’nin biroldukça eyaletini olumsuz yönde etkileyen Irma Kasırgası ciddi zararlar vermiş, Karayipler’in haritasını baştan aşağı değiştirmi

| İşte Google Tarafından Hazırlanan Video;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google, Necati Şaşmazı Öldürdü!

Google Kaynakları, Necati Şaşmaz’ı Öldürdü!

Almanya, 2018 Dünya Kupası İçin Değer Biçti! - Portal Genç

Almanya, 2018 Dünya Kupası İçin Değer Biçti!