Google Kaynakları, Necati Şaşmaz’ı Öldürdü!

Google, Necati Şaşmazı Öldürdü!

Kurtlar vadisi dizisinin sevilen oyuncusu “Necati Şaşmaz”, Google’nin Wikipedia’dan çektiği kaynakta ölüm tarihi yazılmış. Bu durum ise sosyal medya‘da çok konuşulmaya başlandı.

Google‘de kullanıcılar “Necati Şaşmaz” yazdıklarında karşılarına çıkan necatinin ölüm tarihi herkesi çok şaşırttı. Ünlü bir firma, kişi veya bir nesnenin biliglerinin yazıldığı ve kaynağı Wikipedia’dan çekilen Google aramalarında hemen sağ tarafta bulunan board üzerinde “Necati Şaşmaz”ın ölüm tarihi “1 Kasım 2017” olarak yazılmış. Tabi, bu durumu fark eden sosyal medya kullanıcıları komik espiriler ile tepkilerini ortaya attılar.

| Google’nin O Paylaşımı

Google, Necati Şaşmazı Öldürdü!

| NECATİ ŞAŞMAZ KİMDİR?

Abdulkadir Şaşmaz’ın oğlu olan Necati Şaşmaz 15 Aralık 1971 tarihinde Elazığ’da Zaza kökenli Abdulkadir – Sahil Şaşmaz çiftinin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Tam adı Muhammed Necati Şaşmaz’dır. Raci Şaşmaz ve Zübeyr Şaşmaz isminde iki hardeşi vardır. Asıl mesleği turizmcilik olan Şaşmaz, eğitimini Kanada’da tamamladı.

ABD’de 6 sene kalan Şaşmaz, 2001 yılında bir süreliğine ailesini ziyarete ulaştığında geri dönüş tayyare biletini 11 Eylül 2001 geçmişine aldı. Amerika’da yaşanan ataklar sebebiyle uçağı ABD’ya varamadan geri dönen Şaşmaz,ailesinin çekinceleri ve ısrarı üzerine ABD’ya dönmekten vazgeçti. Necati Şaşmaz hayatını Türkiye’de devam etme kararı aldı. Ankara’da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden Osman sınav’la bir iş görüşmesine oturdu.

Osman imtihan’ın “bir dizi düşünüyoruz, seni de baş rolde düşünüyorum” sözlerine, düşünmek istediğini söyleyen Necati Şaşmaz, bir ay sonra bu teklifi kabul etti. 2003 senesinde gösterilmeye başlamış olan “Kurtlar Vadisi” adlı dizi filmde Necati Şaşmaz Polat Alemdar karakterinde rol aldı.ABD’da kaldığı dönemde yeşil kart sahibi olan Necati Şaşmaz, bedelli askerlikten yararlanarak, askerliğini 28 gün yapmıştır.

Necati Şaşmaz’ın, içinde ilâhi aşkı anlatan şiirlerinin yer aldığı bir şiir kitabı bulunmaktadır. Ankara’da bulunduğu gençlik yıllarında başından bir aşk hikayesi geçen Necati Şaşmaz, yaşadığı duyguları şiire aktarmıştır. Bu dönemde içerisinde bulunmuş olduğu tasavvuf kültürünün de etkisiyle ilâhi aşkı şiirlerine yansıtan Şaşmaz, şiirlerini ise “Akş” adını verdiği bir kitapta toplamıştır.
Necati Şaşmaz, 12 Aralık 2012 tarihinde kendisinden 21 yaş küçük Nagehan Kaşıkçı ile evlenmiştir. Necati Şaşmaz 2 Kasım 2014 tarihinde dizi çekimleri sırasında kendi kullandığı aracın kontrolden çıkması sonucunda trafik kazası geçirdi. Çenesinde kırık olduğu tespit edildi ve ameliyat edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

PORTALGENÇ TAKİPÇİLERİ NE DİYOR? 2 YORUM

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rus Savaş Jeti Neredeyse Kargo Uçağına Girecekti! - Portal Genç

Rus Savaş Jeti Neredeyse Kargo Uçağına Girecekti!

Google'nin 2017'de En Çok Aranan Kelime Trendleri Açıklandı!

Google’nin 2017’de En Çok Aranan Kelime Trendleri Açıklandı!