Google Drive Gitti, Yerine Google One Geldi!

Google Drive Gitti, Yerine Google One Geldi!

Google, bulut depolama sistemi olan “Google Drive” yerine ücretli depolama planlarını Google One’a dönüştüreceğini açıkladı.

Google, yeni geliştirdiği bulut depolama sistemi olan “Google One” yalnızca sınırlı şartlarla kullanıma sunulacaktır. Google, daha önce eğer ücretli bir Google Drive hesabı bulunan kişilere ise gelecek aylarda Google One’a geçişleri otomatik olarak sağlanacaktır.

Google One planları 100 GB için aylık 1,99 ABD doları, 200 GB için aylık 2,99 ABD doları ve 2 TB için aylık 9,99 ABD doları başlangıç tutarlarıyla satışa sunulacaktır. 2 TB’tan büyük planların fiyatlarında ise değişiklik olmayacaktır. Ayrıca mevcut 1 TB Drive planları herhangi bir ek maliyet olmaksızın 2 TB’a geçirilecektir.

Google Drive Gitti, Yerine Google One Geldi!

Google hem de planı beş üyeye kadar bir aile içinde paylaşabileceğini belirtti ve 100GB için ayda 1,99 ABD doları olan en ucuz planda olsanız bile kullanıcılara canlı sohbet desteğine erişim hakkı verecektir. Bu durumda G Suite işletme hesabına sahip olmayan kullanıcılar için Google’a ilk kere canlı destek gelmiş oluyor.

Google One’ı hiç ödemeden kullanmak istiyorsanız, şirket Drive’ın temel 15 GB’lık boş alan seçeneğini sunmaya devam edecektir. Yükseltme, önce ek Google Drive depolama alanı için zaten ödeme meydana getiren kullanıcılara ulaşacak ve bu değişikliği kısa süre içinde doğrulayan bir e-posta görmeyi bekleyebilirsiniz.

KAYNAK: https://www.techspot.com/news/74623-google-upcoming-google-one-cloud-storage-plan-bring.html 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nakba 70 Kampanyası Nedir? Nakba 70 Neden TT Oldu?

Nakba 70 Kampanyası Nedir? Nakba 70 Neden TT Oldu?

YouTube'dan Müzik Severler İçin Harika Bir Özellik

YouTube, “Müzik Listeleri” Adında Yeni Bir Özelliğini Kullanıma Sundu!