Game of Thrones’un Final Bölümü Türkiye’de Çekilecek!

Game of Thrones'un Final Bölümü Türkiye'de Çekilecek

Game of Thrones’un final bölümü önümüzdeki yıl Türkiye‘de çekilebileceği belirtildi.

Ülkemizdeki Game of Thrones’un izleyicileri için sevindirecek bir haber geldi. Frpnet’te yer alan bir habere göre önümüzdeki yıl final yapacak olan Game of Thrones’un yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın tarafından Türk izleyicileri için Final bölümünden bir kaç sahne’nin Türkiye’de çekileceği belirtildi.

Game of Thrones’tan bölümler yayınlanmasa da sızan haberler hakkında bir çok dedikodu çıkmaktadır. Çıkan son bilgilere göre, Game of Thrones’tan Türk izleyicilerini sevindirecek bir haber geldi. Dizinin final sezonunun bazı sahnelerini Türkiye’de çekileceği öğrenildi. Dizinin Türkiye’de Kapadokya ve Mardin’de çekileceği belirtildi.

Türkiye’nin tarihi dokusu ile zengin Anadolu toprakları olan Mardin ve Kapadokya’da Game of Thrones rüzgarı esecek. Game of Thrones dizisinin final bölümü için bu yerlerin çok uygun olduğunu belirten D.B. Weiss, “Bu bölgelerde çekilecek yerlerin Westeros’ta nereyi yansıtacağını görmek için sabırsızlanıyoruz doğrusu” şeklinde konuştu.

Game of Thrones'un Final Bölümü Türkiye'de Çekilecek

Ayrıca Game of Thrones’un yapımcısı D.B. Weiss şöyle konuştu;

“Türkiye’nin geçmişi ve tarihi dokusu, George R.R. Martin’in de hikayeyi yaratırken ilham aldığı yerlerden birisi. Yapım ekibimizin de bölgeyle ilgili yaptığı incelemelerde bu tarihi dokunun çekimlerimiz için harika alanlar oluşturacağını farkettik. Final sezonunda izleyicileri çok farklı yerlere götüreceğimiz doğru ve Anadolu toprakları bunlardan birisi olacak.”

Konu üzerine Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ise şöyle konuştu;

“Dünyanın en çok izlenen dizilerinden birinde kendi topraklarımızı tüm dünyaya gösterecek olmaktan çok mutluyuz. Ayrıca Türk halkının ve ülkemizden bazı oyuncuların da yan roller ve figüran olarak dizide yer alacak olması bizi mutlu etti.” şeklinde açıklama yaptı.

Dizinin çekimleri ne zaman olacağı şuan da belli değil ancak Game of Thrones’un tüm gelişemelerini portalgenc.com ekibi olarak size sunacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tim Cook ile Mark Zuckerberg Arasında Sert Tartışma

Tim Cook ile Mark Zuckerberg Arasında Sert Tartışma!

Çocuklar Duymasın'dan Zeynep Güvenç'in Ayrılığı!

Çocuklar Duymasın’dan Zeynep Güvenç’in Ayrılığı!