Fikret Orman’dan Açıklama: Pepe’yi Ronaldo ile Takas Ederiz!

Fikret Orman'dan Açıklama: Pepe'yi Ronaldo ile Takas Ederiz! - Portal Genç

Vodafone Arena’da basın mensuplarına konuşan Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, “Pepe’nin karakterinden, sahadaki duruşundan, altyapıdaki çocukları çalıştırma isteğinden, rol model olarak takımda bulunmasından mutluyuz” dedi ve “fakat Pepe’yi Ronaldo ile takas ederiz” esprisi yaptı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena’da basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu:

(Real Madrid’in Pepe’yi geri istediği yönündeki bir soruya) bize bu şekilde bir teklif gelmedi. Pepe’nin karakterinden, sahadaki duruşundan, altyapıdaki çocukları çalıştırma isteğinden, rol model olarak takımda bulunmasından mutluyuz. Ekipı güçlendirip Şampiyonlar Ligi’nde daha üst turlara gitme isteğindeyiz. (Esprili bir dille) fakat Pepe’yi (Portekizli futbolcu Cristiano) Ronaldo ile takas ederiz.

Bizi aşağı çekmektense, dördümüz de Avrupa’ya gidelim. Türkiye’de esasen 110 yıldır rekabet ediyoruz. Rekabeti Avrupa’da yapmamız ve hep birlikte büyümemiz lazım. Galatasaray’ın 2000’lerde elde ettiği başarıyı keşke ülke olarak devam ettirseydik.

Bayern Münih çok tecrübeli, Şampiyonlar Ligi’ni kazanmış, önemli bir takım. Bizim açımızdan zor bir kura. Pozitif bakmak lazım. Kamuoyuna rahat gelen bir rakibi çekmiş olsak ‘çok rahat kuraydı, ondan geçtiniz’ diyeceklerdi. Bugüne kadar zorları yapmış olduk. Bu zoru da geçeceğimize inanıyorum. Biz de tecrübeli bir takımız, güzel maçlar olacak.

Geçen yıl İskoç yargıcı bizi katletmese o gruptan çıkacaktık. Bütün dünya haksızlığı kabul etti fakat gruptan çıkamadık. önlemli olmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar geldiğimiz nokta görkemli. Üç maç yaptık sorun yaşamadık. Yapabileceğimiz bir şey yok. Birinin olay çıkarmasının bedelini Beşiktaş ödeyemez. İki senelik gözetime maruz kaldık. Hiç taraftar götürmedik. Sosyal medya hesaplarımızdan açıkladığimiz için sıfır sorumluluğa dönmüş vaziyetteyiz. Taraftarlarımız maça gitmek istiyorlar, haklıdırlar. Bu isteklerini bu süreçte törpülemeleri lazım.

Ben bu kulübün başkanıyım, görevlerimiz var. Taraftarların da görevleri var. Taraftarları temsil ederken kimi zaman istemediğimiz şeylere de ‘evet’ demek zorundayız. Bizim kararımızın arkasında tüm topluluğun ve ülkenin durması lazım. Taraftarlarımız Köln’de, Stuttgart’ta, Berlin’de bir yer kiralasınlar, coşku içinde maç izlesinler.

Futbolcular işlerini iyi yapacak. Profesyonellik lafta olan bir şey değildir. Oyuncularımız da işlerini yapmak zorunda. O yüzden Beşiktaş’talar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mustafa Öner

Yazar Hakkında: Mustafa Öner

Portal Genç sitesinde, genellikle spor ve gündem ile ilgili haberleri yazıp kullanıcılara sunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fox, 52 Milyar Dolara Disney Tarafından Satın Alındı!

Fox, 52 Milyar Dolara Disney Tarafından Satın Alındı!

Sanal Fal Uygulamaları Mahkemelik Oldular! - Portal Genç

Sanal Fal Uygulamaları Mahkemelik Oldular!