Facebook, Instagram Hikayelerini WhatsApp’ta Paylaşmayı Sağlayacak!

Facebook’un daha önce Instagram hikayelerinde paylaştıklarımızı kendi platformunun hikayelerinde’de paylaşmamızı sağlıyordu. Bu sefer ki çalışması ise Instagram üzeride paylaşılan hikayeyi bir diğer mesajlaşma platformu whatsapp’ta paylaşmayı sağlayacak.

Facebook, Snapchat’in ‘bir gün sonra kaybolan fotoğraf’ özelliğini Hikayeler olarak Instagram’a getirdiğinde başka bir platformun ana özelliğini kopyaladığı için çok fazla eleştirilmiş olsa da yakın zaman içinde Instagram Hikayeler, günlük 300 milyon kullanıcıya ulaşarak aktif kullanıcı sayısında Snapchat’i geride bırakmayı başardı.

Facebook, Instagram Hikayelerini WhatsApp'ta Paylaşmayı Sağlayacak! - Portal Genç

Hikayeler’in kullanıcılar tarafından sevilmesi ile Facebook, kontrolü kaybederek aynı özelliği önce Facebook, sonra WhatsApp, sonra da Messenger’a getirdi. Fakat Facebook’un atladığı bir nokta vardı ki o da kullanıcı kitlesi. Instagram Hikayeler her gün daha fazla kullanılırken diğer platformlardaki Hikayeler özelliği sahra çölü kadar ıssızdı.

Ancak Facebook, hikaye kullanma kitlesini artırmak adına İnstagramdaki hikayeleri otomatik bir şekilde kendi platformunda kullanıma sundu.

Facebook, Instagram Hikayelerini WhatsApp'ta Paylaşmayı Sağlayacak! - Portal Genç

Facebook, 2014 yılında WhatsApp’ı 19 milyar dolara satın alırken kullanıcılara sosyal medyadan bağımsız bir uygulama olarak bırakma sözü vermişti. Fakat şirket WhatsApp Hikayeler’i canlandırmak adına bu sözünü birazcık esnetecekmiş gibi duruyor. Zira kendileri, şu anda Instagram hikayelerimizi WhatsApp’ta paylaşacağımız bir özelliği test etmeye başladı.

Eğer özellik tüm kullanıcılara sunulursa bir kullanıcının hikayelerini hem Instagram, hem Facebook hem de WhatsApp’ta görebileceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017'nin Stajyer Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? - Portal Genç

2017’nin Stajyer Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı!

Fernando Muslera, İki Yıldızı Takip Edince Taraftar Heycanlandı! - Portal Genç

Fernando Muslera, İki Yıldızı Takip Edince Taraftar Heycanlandı!