Facebook Artık En Değerli Sosyal Medya Sitesi Değil!

Facebook Artık En Değerli Sosyal Medya Sitesi Değil! - Portal Genç

Çinli sosyal ağ uygulaması Wechat’in sahibi olduğu Tencent, piyasa değeri olarak feysbuk’u geçerek dünyanın en değerli toplumsal medya şirketi oldu.

Sosyal mesajlaşma ve mobil ödeme uygulaması olan Wechat’in sahibi Tencent, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’ndaki piyasa değerinin gün içerisinde %2,38 artmasıyla birlikte piyasa kıymetini 523 milyar dolara yükselterek facebook’u geride bıraktı.

Bu artışla beraber Tencent, Apple, Alphabet, Microsoft ve Amazon’un peşinden dünyanın en kıymetli 5. Teknoloji şirketi unvanına erişti. Sosyal mesajlaşma uygulaması Wechat, mobil ödeme sistemi WechatPay ve YouTube’un muadili olan Tencent Video’nun sahibi olan şirket, bu değerlemeyle birlikte Asya’nın da en büyük teknoloji şirketi unvanına sahip oldu.

Facebook Artık En Değerli Sosyal Medya Sitesi Değil! - Portal Genç

1998 senesinde kurulan Tencent Holdings, piyasa değeri olarak e-ticaret devi olan Alibaba’yı dahi geride bırakmayı başardı.

Aylık 980 milyon aktif kullanıcısı olan Wechat, WhatsApp ve facebook mantığıyla çalışan bir toplumsal ağ uygulaması. Uygulamada gmeşhurk 38 milyar yöreında bildiri paylaşımı yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Philip Hammond, Ülke Bütçesini Kırmızı Çantaya Sığdırdı!

Philip Hammond, Ülke Bütçesini Kırmızı Çantaya Sığdırdı!

Atatürk Havalimanı'nda 2 Uçağa Bombalı İhbarı!

Atatürk Havalimanı’nda 2 Uçağa Bombalı İhbarı!