Elon Musk’un Paylaşımları Sonrası “Atatürk” En Çok Aranan Kelime Oldu!

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Türkiye ziyareti sonrasında sosyal medya hesapları üzerinde Anıtkabir ve Atatürk paylaşımları sonrası ABD’de ve dünya genelinde “Atatürk” kelimesi aramalarda tavan yaptı.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz gün Elon Musk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmek üzere Türkiye’ye gelmişti. Türksat 5A ve 5B uydularının fırlatılması ve diğer konular hakkında konuşmak için ülkemize gelen dahi girişimci, görüşmenin ardından Anıtkabir’i ziyaret ederek, Instagram hesabında birden fazla gönderi paylaşmıştı.

Elon Musk’ın yaptığı bu güzel jestlerin ardından, ülkemizde Musk’a karşı büyük bir sevgi gösterisi oluşurken, ABD başta olmak üzere dünya genelinde de Atatürk aramalarında sıçrayış oldu.

Elon Musk'un Paylaşımları Sonrası "Atatürk" En Çok Aranan Kelime Oldu!

Elon Musk’un Atatürk sözünü paylaştıktan önce ABD’de neredeyse arama hacminde hiç yok iken Musk’un “Atatürk” paylaşımlarından sonra ise birden büyük bir sıçrayış yapmış gibi duruyor. Bir süre sonra bu sıçrayış biraz düşmüş olsa da hala yurt dışında “Atatürk” kelimesi merak ediliyor.

Elon Musk'un Paylaşımları Sonrası "Atatürk" En Çok Aranan Kelime Oldu!

“Atatürk” araması en yoğun olarak California, Washington DC, Connecticut, New York ve Virginia eyaletlerinde aktif olarak arandı. Google’ın grafiklerine göre “Atatürk” aramasını yapanların büyük kısmı, Musk’ın tweet’inde bahsettiği “üç kırık kemik” ifadesini de aradı.

Elon Musk'un Paylaşımları Sonrası "Atatürk" En Çok Aranan Kelime Oldu!

Tesla, SpaceX, The Booring Company gibi firmaların sahibi olan Elon Musk, ülkemize gelerek hepimizi çok mutlu etti. Şu anda sadece SpaceX’in Türksat uydularını uzaya gönderme anlaşması gibi gözükse de ileride yerli otomobilin de yer aldığı pek çok projede ortak çalışmalar yürütülebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Derya Can "10 Kasım'da Atatürk" İçin Yeni Rekor Kırdı!

Derya Can “10 Kasım’da Atatürk” İçin Yeni Rekor Kırdı!

Android Kullanıcıları Animoji Uygulamalarına Dikkat Etmeli

Android Kullanıcıları Animoji Uygulamalarına Dikkat Etmeli!