Elon Musk, Twitter Hesabının Üzerinden Yanlışlıkla Telefon Numarasını Paylaştı!

Modern zamanların en gözde girişimcisi ve en dahi mucitlerinden de olsanız, en sonunda insansınız. Hata yapabilir ve bu hatanızla milyonlarca insanoğlunun maskarası olabilirsiniz.

Elon Musk. Hani şu Tesla, SpaceX şeklinde firmaların kurucu CEO’su olan, dünyanın dört bir yanıyla kalmayıp Mars için bile girişimler meydana getiren kişilik. Kendisi hiç şüphesiz çağdaş zamanların en dahi isimlerinden. Bununla birlikte sosyal medyayı da çok aktif ve doğru bir halde kullanıyor.

Sosyal medya kullanımı konusunda her insanoğlunun hata yapabileceğini gösteren bir vakaya imza atan Musk -aslında hata değil, o kısma hemen hemen gelmedik-, feysbuk’un Oculus Rift kısmındeki baş teknoloji mühendisi olan John Carmack’a ulaşmaya çalışıyordu. Twitter’dan bildiri attığı düşüncesiyle kendisinin ona ulaşması için şu notu bıraktı.

“@ID_AA_Carmack (John Carmack) konuşmak için bir dakikan var mı? Telefon numaram: 310-709-9497”

Bu telefon numarasını görünce arayan insanoğlu, sesli bir mesajla karşılaştılar. Bu mesajda, Boring Company’nin destek toplamak amacıyla sattığı şapkaların bir reklamı dönüyordu. Bu vakte kadar binlerce satan şapkayı alanlar için bir ödül duyuran Musk, bunun için telefonla mevzuşmayı denemişti.

Elon Musk, Twitter Hesabının Üzerinden Yanlışlıkla Telefon Numarasını Paylaştı!

Olay aslında dışarıdan bir hata gibi görünse de, Musk’ın toplumsal medya kampanyası yapmaya çalışmış olduğunı söyleyebiliriz. Çünkü insanlarla telefondan mesajşim oluşturmak onlara daha samimi geliyor. Bu nükteli tweet’iyle Musk, sosyal medyanın samimiyetsizliğini bir nebze de olsa kırmayı başardı. Kampanyasını da onu arayan kişilere -sesli mesaj da- olsa özel bir şekilde anlattı.

Musk’ın VR sektöründe boy gösteren Oculus yetkilisine numarasını gönderme sebebi de tamamen işin makyajıdır. Çünkü Musk, sanal gerçeklik konusunda girişim yapsa bile bunu Twitter üzerinden başlatmayacak kadar profesyonel.

Ek olarak çoğu ünlü simanın ve Musk benzer biçimde iş adamlarının toplumsal medya hesapları, bu mevzuda görevlendirilmiş çalışanlarca yönetiliyor. Hata hisseı nerede ise sıfır olduğu için. Bu yılın belki de en iddialı toplumsal medya kampanyalarından birini gördük diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anıtkabir Son Yılların Rekorunu Kırdı: 6 Milyon Ziyaretçi!

Anıtkabir Son Yılların Rekorunu Kırdı: 6 Milyon Ziyaretçi!

Burcu Esmersoy, Yılbaşı Kutlamasını Yeni Zelanda'da Yapacak!

Burcu Esmersoy, Yılbaşı Kutlamasını Yeni Zelanda’da Yapacak!