Elon Musk, Bitcoin’in Kimin Bulduğunun Açıklamsını Yaptı!

Elon Musk, Bitcoin'in Kimin Bulduğunun Açıklamsını Yaptı!

Eski bir çalışanı tarafından Bitcoin’in kurucusu olduğu iddia edilen SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Musk, seneler önce bir arkadaşının kendisine Bitcoin gönderdiğini, sadece kendisinin bu paranın nerede bulunduğunu hatırlamadığını söyledi.

SpaceX’ten 2015’te ayrılan eski bir çalışanın, Elon Musk’ın Bitcoin’in kurucusu olduğunu iddia etmesinin peşinden, SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Musk’tan izahat geldi.

‘NEREDE OLDUĞUNU BİLMİYORUM’

Elon Musk, Bitcoin'in Kimin Bulduğunun Açıklamsını Yaptı!

Elon Musk Twitter’da bir takipçisinin konuyla ilgili yaptığı paylaşıma, iddialarının doğru olmadığını yanıtını vererek “Bir dostum birkaç yıl önce Bitcoin gönderdi fakat şu an nerede bulunduğunu bilmiyorum” dedi.

Sahil Gupta adlı eski SpaceX’in çalışanı, Medium’da geçen hafta paylaştığı yazısında elde etmiş olduğu bulgular ve mevcut söylentilerden yola çıkarak Elon Musk’ın Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto bulunduğunu iddia etmişti. Gupta, “Eğer Elon, Satoshi ise bu bilgi eninde sonucunda ortaya çıkacak. Ortaya çıkmış olsaydı Elon, kripto paranın kurucusu olarak yol gösterebilirdi” ifadelerini kullanmıştı.

167 milyar dolarlık değeriyle S&P 500 endeksindeki şirketlerin yüzde 95’ini geçen Bitcoin, 28 Kasım itibariyle 9.900 dolardan işlem görüyor. Dijital paranın yıl başındaki fiyatı 1000 dolar civarındaydı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitch'te Canlı Yayın Sırasında 1000 Dolar Gören Adamın Şaşkınlığı! - Portal Genç

Twitch’te Canlı Yayın Sırasında 1000 Dolar Gören Adamın Şaşkınlığı!

YemekSepeti.com Sitesine Neden Erişim Yapılmıyor? Kapandı Mı?

YemekSepeti.com Sitesine Neden Erişim Yapılmıyor? Kapandı Mı?