Beğendim Üzgün

E-Devlet’te Yeni Hizmet: Mirasçılık Belgesi Hizmeti!

E-Devlet'te Yeni Hizmet: Mirasçılık Belgesi Hizmeti!

E-Devlet yazılımcıları son günlerde peş peşe yep yeni özellikleri kullanıma sunuyor. Son olarak’ta “Mirasçılık Belgesi” hizmetini devreye soktu.

E-Devlet, ilk olarak Soy Ağacı Sorgulama aracını ve daha sonra 1853 den 1928’e kadar olan dönemde ki Şehit Bilgisi Sorgulama hizmetlerini devreye almıştı. Şimdi ise E-Devlet, yine sistem üzerinden “Mirasçılık Belgesi” hizmeti vermeye başlanıyor.

6 Mart itibari ile verilmeye başlanacak hizmet, 1990 yılı sonrası ölümü gerçekleşen kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirildi.

E-Devlet'te Yeni Hizmet: Mirasçılık Belgesi Hizmeti!

E-Devlet Tarafından Yapılan Açıklama Şu Şekilde:

“Yargı birimlerinden alınan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talepleri UYAP üzerinden elektronik ortamda 06.03.2015 tarihinden itibaren verilmeye başlanmıştır. 16.12.2016 tarihinden itibaren yargılamayı gerektiren durumlar hariç olmak üzere ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda yukarıdaki koşula uyan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” ve Mirasçılık Belgesinin İptali” kararları bu hizmet üzerinden görüntülenebilecektir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

PORTALGENÇ TAKİPÇİLERİ NE DİYOR?

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Survivor'da Nihat Doğan Attığı Yumruk Yüzünden Atıldı!

Survivor’da Nihat Doğan Attığı Yumruk Yüzünden Atıldı!

IFAB'tan Karar: Futbol'da 4 Oyuncu Değişikliği Onaylandı!

IFAB’tan Karar: Futbol’da 4 Oyuncu Değişikliği Onaylandı!