E-Devlet, Yayınladığı Soy Ağacı Özelliğine Kısıtlama Getirdi!

E-Devlet, Yayınladığı Soy Ağacı Özelliğine Kısıtlama Getirdi! - Portal Genç

E-devlet‘in yayınladığı alt-üst soy raporuna yapılan yoğun ilgi ve sitenin çökmesi sonucu nedeni ile bu özelliğe kısıtlama getirdi.

Ülkemizin tüm vatandaş bilgilerinin saklı tutulduğu e-devlet’e yeni bir özellik gelmişti. Bu özellik sayesinde 1800’lü yıllara kadar ki dedelerimizin alt-üst soy raporuna bakmamızı sağlıyordu. Daha sonra bu özelliğe yapılan yoğun ilgi nedeniyle site birden çöktü ve e-devlet’in yaptığı yazılı açıklama ile bu özelliğe kısıtlama getirdiğini açıkladı.

“08.02.2018 tarihinde saat 14:00’da E-Devlet üzerinden hizmete açılmış olan Alt-Üst Soy Raporu 09.02.2018 tarihi saat 02:00’e kadar yaklaşık olarak 200.000 adet üretilmiştir. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02:00- 04:00 arasında (yaklaşık 110.000 Alt-Üst Soy Raporu) yaşanmıştır. Saat 04:00 dan itibaren ise aşırı talep olmasından dolayı verilen hizmette gecikmelerin oluşmasına ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlamasından dolayı Alt-Üst Soy Raporunun E-Devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durdurulmuştur. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından E-Devlet üzerinden sunulmakta olan Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi hizmeti sunulmaya devam etmekte olup, yoğunluğun azalmasından sonra Alt-Üst Soy Raporu hizmeti en kısa sürede vatandaşların kullanımına açılacaktır. Ancak vatandaşların yoğun talebi ile orantılı olarak Alt-Üst Soy Raporunun gecikmeli veya kesintili hizmet vermesi ihtimali bulunmaktadır”

Açıklamanın Kaynağı: https://www.turkiye.gov.tr/nvi-alt-ust-soy-bilgisi-sorgulama

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atatürk Havalimanı'nda Martı Baskını: Hiç Böyle Görülmedi!

Atatürk Havalimanı’nda Martı Baskını: Hiç Böyle Görülmedi!

Survivor 2018, Hakan Hatipoğlu Neden Takım Değiştirdi! - Portal Genç

Survivor 2018, Hakan Hatipoğlu Neden Takım Değiştirdi!