Üzgün

E-Devlet, Soyağacı Uygulamasını Tekrardan Hizmete Açtı!

E-Devlet Soyağacı Uygulamasını Tekrardan Hizmet'te Açtı!

E-Devlet‘in 1800’lü yıllara dayanan bir aile grafiği uygulaması olan “Alt-Üst Soy” hizmetini yoğun trafik nedeniyle kapatmıştı. “Alt-Üst Soy” hizmeti tekrardan aktif hale geldi.

Geçtiğimiz hafta E-Devlet tarafından duyurulan Alt-Üst soy bilgisi öğrenim tablosu, site üzerindeki yoğunluk ve sitenin çökmesi yüzünden aktifsizleştirilmişti. Alt-Üst soy bilgisi, E-Devlet yazılımcıları tarafından tekrardan geliştirilip yeniden aktif hale getirildi. Turkiye.gov.tr üzerinden hizmet veren Alt-Üst soy bilgisi, kişilerin 1800’lü yıllara kadar kayıtlara geçmiş tüm akrabalarına ulaşmasını sağlayacak.

E-Devlet, daha önce yaşanan yoğunluğa benzer bir şey yaşamamak için altyapının dışında bazı düzenlemeler de getirmiş. Bundan sonra Alt-Üst soy bilgisini öğrenmek istediğinizde sistem sizi sıraya alacak. Soy bilginizi öğrenmek için e-posta veya telefon numaranızı isteyecek E-Devlet sistemi, verileriniz hazır olduğunda bu iletişim bilgileriyle alt-üst soy bilgisini size bildirecek. Eğer Alt-Üst soy bilginizi öğrenmek istiyorsanız, E-Devlet’te yer alan telefon numaranız ve e-posta hesabınızı güncellemeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sezen Aksu ile Yıldız Tilbe'nin Sevgililer Günü Şarkısı Yayınlandı! - Portal Genç

Sezen Aksu ile Yıldız Tilbe’nin Sevgililer Günü Şarkısı Yayınlandı!

Çocuklara Yapılan İstismarlar Sosyal Medya Gündeminde!

Çocuklara Yapılan İstismarlar Sosyal Medya Gündeminde!