Dünya Yaşamı Nasıl Başlamış ile ilgili Bilim İnsanlarının Açıklamaları!

Dünya Yaşamı Nasıl Başlamış ile ilgili Bilim İnsanlarının Açıklamaları!

Edinburgh Üniversitesi’nden bazı bilim insanları, dünya üzerindeki yaşamın nasıl başladığına dair yeni bir varsayımda bulundular.

Bilim insanları, saniyede 70 kilometreye varan hızla hareket edebilen güçlü toz akımlarının dünyaya canlı mikroorganizmalar taşımış olabileceğini söylüyorlar. Dünya atmosferine sürekli olarak akın eden uzay tozunun yeryüzünden 150 kilometre ve aha uzakta bulunan parçacıkları gezegenin oluşturduğu yer çekiminin etki ettiği bölgeden çıkarabileceği, böylelikle bu ufak toz parçacıklarının farklı gezegenlere ulaşabilecekleri tahmin ediliyor.

Dünya Yaşamı Nasıl Başlamış ile ilgili Bilim İnsanlarının Açıklamaları!

Dünyada meydana gelen bu süreçlere benzer olacak şekilde farklı gezegenlerde de benzer süreçlerin yaşanabileceğini belirten bilim insanları, bu sayede canlı organizmaların bir gezegenden bir başka gezegene taşınabileceklerini ileri sürdüler.

Bakteri, bitki ve mikroskobik omurgasızlar gibi bazı canlı organizmaların uzay ortamında hayatta kalabildikleri biliniyor ve bu durum, araştırmaların varsayımını ciddi şekilde güçlendiriyor.

Bilim insanları, yakın bir zaman öncesine kadar bir gezegenden başka bir gezegene yaşamın başlangıcını sağlayacak canlıların yalnızca asteroitler aracılığıyla taşınabileceğini ileri sürüyorlardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beşiktaş'ın YouTube Futbolcusu Babel, Porto Maçının Olaylarını Paylaştı!

Beşiktaş’ın YouTuber Futbolcusu Babel, Porto Maçının Olaylarını Paylaştı!

(Black Friday - Kara Cuma Nedir?)

(Black Friday – Kara Cuma Nedir?) Kara Cuma İndirimleri Bu Gece Başlıyor!