Diyanet’e Sosyal Medya’dan Yoğun Tepki!

Diyanet’in resmi sitesinde yer alan nikah tarifında kızların 9 yaşlarında hamile kalabileceklerini, adamların de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini belirtmesine toplumsal medya ateş püskürdü. Tuncay Özkan, Diyanet’in bu tarifı için ‘Diyanet çocuk istismarcılarını akladı’ yorumunda bulunmuş oldu. İşte gelen o tepkiler…

Web sitesinde, nikah tarifı yapan Diyanet, bulûğ çağına girmiş olanların da dinen nikahlanabileceğini belirtti. Diyanet, bulûğ yaşının alt sınırını kızlarda 9, erkeklerde 12 olarak belirtti. Diyanet, kızların 9 yaşında gebe kalabileceklerini, adamların de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini bildirdi. Diyanet’e bakılırsa erişkinlik çağına girmiş kız çocukları nikahlanırken yanlarında velilerinin olmasının daha uygun olacağını da açıkladı ve “Veli olmasa da olur” dedi.

TUNCAY ÖZKAN İSYAN ETTİ: DİYANET ÇOCUK İSTİSMARCILARINI AKLADI!

Toplumsal medyada Diyanet’in yaptığı tanıma tepki yağdı. CHP’li vekil Tuncay Özkan, Diyanet’in tanımına “DİYANET ÇOCUK İSTİSMARCILARINI AKLADI! 2017 yılında 387 çocuk istismara uğramış, ülkemiz çocuk istismarı konusunda dünyada 3.Sırada iken Diyanet’in yaptığı rezil açıklamaya bakın; ‘KIZLAR 9, ERKEKLER 12 YAŞINDA EVLENEBİLİR’ Dinimizi ve çocuklarımızı bu kafadan korumalıyız!” diyerek tepki gösterdi.

SOSYAL MEDYA’DAN GELEN TEPKİLER!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Metin Hara, Adriana Lima'ya Evlenme Teklifi Etti!

Metin Hara, Adriana Lima’ya Evlenme Teklifi Etti!

Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi’nin Gişe Hasılatı 1 Milyar Dolar’a Ulaştı!