Dikkat: Hackerlar Güvenlik Açığı Olan Bitcoin Cüzdanları Arıyor!

Dikkat: Hackerlar Güvenlik Açığı Olan Bitcoin Cüzdanları Arıyor!

Son günlerin en popüler sanal para kriptolar’ın hedefinde hackerlar var. Hackerlar bitcoin cüzdanlarının açıklarını keşfedip kişilerin bitcoinlerini çalmayı hedeflemektedir.

Özellikle de son dönemlerde Bitcoin ve Etherium’un tutarlarının tavan yapmasıyla beraber, Tüm dünya çapında hackerların, güvenlik açığı bulunan kripto-para cüzdanları aramaya başladığı öğrenildi.

Siber güvenlik araştırmacısı Didier Stevens’ın ortaya çıkardığına göre, kripto-paraları sakladığımız bitcoin cüzdanlarının güvenliğine oldukça dikkat etmeliyiz. Özellikle de çevrimiçi bir kripto-para cüzdanı kullanıyorsanız bir an önce çevrimdışı olanlarına geçin. Çünkü son dönemlerde Stevens’ın ortaya çıkardığına gore özellikle de Bitcoin ve Etherium’un kıymeti yükseldiği için, dünya genelinde binlerce hacker, güvenlik açığı bulunan kripto-para cüzdanları bulmaya çalışıyor.

Dikkat: Hackerlar Güvenlik Açığı Olan Bitcoin Cüzdanları Arıyor!

Stevens’ın özellikle de bu tip detayları ele geçirmeye çalışan casus yazılımları gören ve kendi geliştirdiği bir yazılım yardımıyla ortaya çıkardığı durum ise, durumun “ee doğal ki onlar hacker bulmaya çalışacak”dan öte olduğunu gösteriyor. Son olarak Bitcoin’e ilişkin büyük sıçramanın yaşandığı 2013 yılında bu kadar fazla casus yazılım bulduğunu bildiren Stevens, son dönemlerde özellikle de kripto-para cüzdanlarının bilgilerini ele geçirmeye çalışan casus yazılımlar açısından oldukça fazla bulunduğunu belirtti.

Stevens’ın siber güvenlik üzerine eğitimler ve yüksek lisans diplomaları veren SANS Teknoloji Enstitüsü’nün resmi forumlarında paylaştığı bilgilere gore, son bir aylık süreçte eline “Copy.Dat, wallet.Dat, wallet.Dat.1, wallet.Dat.Zip, wallet.Tar, wallet.Tar.Gz, wallet.Zip, wallet_backup.Dat, wallet_backup.Dat.1, wallet_backup.Dat.Zip, wallet_backup.Zip.” isminde fazlaca tehlikeli casus yazılımlar içeren dosyalar elde ettiğini bildirdi.

Dikkat: Hackerlar Güvenlik Açığı Olan Bitcoin Cüzdanları Arıyor!

Hackerların kullandığı yöntemin, aslen çevrimiçi bitcoin cüzdanlarına hücum etmek fakatçlı değil, sizin bilgisayarınızda kripto-para biriminizi hareket ettirmekte kullandığınız yazılımları kontrol etme fakatçlı casus yazılımlar kullanmak bulunduğunu da belirtelim. Doğrusu Hacker’lar bu casus yazılımı bilgisayarınıza sokarlarsa, çevrimiçi kripto-cüzdanlardan kendi cüzdanlarına kripto-paraları havale ediyorlar. Sizin de ruhunuz bile duymuyor.

Ne kadar büyük bir kripto-para yatırımcısısınız bilmiyoruz. Ancak Stevens özellikle de ufak yatırımlar meydana getiren kişilerin hedef alındığını da özellikle belirtiyor. Doğrusu eğer Etherium yada Bitcoin’e yatırım yaptıysanız, kripto-paralarınızı güvenli bir sistemde saklamanızı tavsiye ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Messi'den Neymar Açıklaması: "Artık Daha Dengeliyiz" - Portal Genç

Messi’den Neymar Açıklaması: “Artık Daha Dengeliyiz”

WhatsApp'a Beklenen Ses Kayıt Düğmesi Değişikliği Geldi! - Portal Genç

WhatsApp’a Beklenen Ses Kayıt Düğmesi Değişikliği Geldi!