Derya Can “10 Kasım’da Atatürk” İçin Yeni Rekor Kırdı!

Derya Can "10 Kasım'da Atatürk" İçin Yeni Rekor Kırdı!

Sualtı dünya dalış rekortmeni ulusal sporcu Derya Can rekorunu 1 metre daha geliştirdi.

Sualtı dünya dalış rekortmeni ulusal sporcu Derya Can, Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk, silah dostları ve şehitlere ithafen 95 metreye dalarak değişken ağırlık, paletsiz dalında kendisine ait 94 metrelik dünya rekorunu 1 metre daha geliştirdi.Sualtı dünya dalış rekortmeni milli sporcu Derya Can, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tabanca dostları ve şehitlere ithafen Kaş İlçesi Hidayet Koyu’nda rekor için daldı.

95 metreye 2 dakika 32 saniyede tek nefeste dalan Derya Can, yeni bir dünya rekoru kırdı.Dünya Sualtı Sporları Federasyonu CMAS adına CMAS Teknik Kurul Başkanı Levent Ucuzal, hakemler güney Kore’den Betty Rhin ve Lübnan’dan Rachid Zock’un gözetiminde meydana getirilen dalışta Derya Can, 18 Aralık 2016’da 94 metreye dalarak kırdığı dünya rekorunu 1 metre daha geliştirdi. Derya Can, dünya rekoru kırdıktan sonra büyük bir coşku yaşadı.

DENİZDE ATATÜRK’Ü ANDI

Derya Can "10 Kasım'da Atatürk" İçin Yeni Rekor Kırdı!

Derya Can, rekor denemesinin peşinden ekip dostlarıyla beraber üzerinde Seni Unutmadık, 1881-1938′ yazılı pankart açarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.üstün dereceli sonrası açıklama icra eden Derya Can, “Bugün Ata’mızın aramızdan ayrılışının 79’uncu yılı. Bu rekoru özellikle 10 Kasım’da kırmak istedim. Ata’mıza ithafen kırdım. Bu rekoru başta Ata’mıza, ülkemizin müesseseunda ve günümüzde bu vatan için canını veren şehitlerimize mükafaat ediyorum. Kariyerimin 7’nci rekoru.

Derya Can "10 Kasım'da Atatürk" İçin Yeni Rekor Kırdı!

Yarın da bir rekor denemem var. Değişken ağırlık paletli branşında 112 metreye dalmayı deneyeceğim. Ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Bütün şehitlerimizi saygıyla anıyorum” dedi. Kaynak: Derya Can’dan ‘Mustafa Kemal Atatürk’ anısına dünya rekoru

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Kasım Atatürk'ü Anma ile İlgili En Güzel Sözler

10 Kasım Atatürk’ü Anma ile İlgili En Güzel Sözler

Elon Musk’un Paylaşımları Sonrası “Atatürk” En Çok Aranan Kelime Oldu!