Danla Bilic’e İntihara Teşvik Amacıyla Soruşturma Açıldı!

Danla Bilic'e İntihara Teşvik Amacıyla Soruşturma Açıldı! - Portal Genç

Danla Bilic hakkında, yayımladığı bir videosunda gençleri intihara teşvik ettiği nedeni öne sürülerek sualşturma başlatıldı.

Biliyorsunuz ki YouTuber’lık artık yalnızca bir eğlence aracı değil, bir meslek. Dolayısıyla mesleğimizi icra ederken yapacağımız hatalar, başımıza olmadık işler açılmasına sebep olabilir. Danla Bilic de başına iş açılmasına sebep olan bir olayın altına imza attı.

YouTube ve Instagram’da toplam 4 milyona yakın abonesi bulunan Danla Bilic, yayımladığı bir videoda “İntihar edin, bu yaşamdan kurtulun” sözleriyle ‘gençleri intihara teşvik etmiş olduğu’ gerekçesiyle savcılığa şikayet edildi ve hakkında sualşturma başlatıldı.

Geçtiğimiz hafta YouTube kanalı kapatılan (sonrasında tekrar oluşturulan) ve Beyaz Show’a katılarak adından sıkça söz ettiren Danla Bilic’in bundan sonrasında videolarını yayımlamadan önce minimum 2-3 kez hangi konuşmaları yapacağını gözden geçireceğini düşünüyorum. Ha, bizim icra ettiğimız naif hatalar şeklinde olacaksa da bir problem yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neymar'ın Ayakkabısının Dubai Deniz'ine Düştüğü An! - Portal Genç

Neymar’ın Ayakkabısının Dubai Deniz’ine Düştüğü An!

Jahovic'in Hakem'e Yaptığı Hareket Sosyal Medya'da Olay Yarattı! - Portal Genç

Jahovic’in Hakem’e Yaptığı Hareket Sosyal Medya’da Olay Yarattı!