Çukur Dizisi RTÜK’ün Radarına Takıldı: Ağızları Okundu!

Çukur Dizisi RTÜK'ün Radarına Takıldı: Ağızları Okundu!

Daha önce Yetenek Sizsiniz Türkiye’de minik kız çocukların kıyafetlerini beğenmeyen RTÜK, ceza vermişti. Bu olaydan sonra “Ufak Tefek Cinayetler” dizisine ceza vermişti. Şimdi ise Çukur dizisi RTÜK’ün radarına yakalandı.

A9 kanalının internet üzerinden yayınladığı Adnan Oktar’ın canlı videoları nedeniyle ve bazı YouTuber kişilerden dolayı, RTÜK internet dünyasına da adım atmıştı. Ancak bu yasa tasarısı henüz yaşama geçmeden Show TV’de ekranlara renk katan ve reyting rekorları kıran Çukur dizisine ceza vermeye hazırlandığı belirtildi.

Cumhuriyet gazetesinden Sinan Tartanoğlu’nun haberine göredüzenlemeye hangi yayınların gireceği ile ilgili komisyon kurulması beklenirken, Show TV’de yayımlanan “Çukur” dizisinin televizyon versiyonunda ‘bip’lenen küfürlerin ‘dudak hareketlerinden anlaşılabileceği’ gerekçesiyle ceza gelebilir.

ÇUKUR DİZİSİNDE AĞIZ KÜFÜRLERİ OKUNDU

Çukur Dizisi RTÜK'ün Radarına Takıldı: Ağızları Okundu!

RTÜK’ün hazırlattığı uzman raporuna göre Show TV’de yayımlanan ‘Çukur’ adlı dizi için hazırlanan ve dizinin internet versiyonunda ‘bip’siz kullanılan küfürler deşifre edilirken, “Dizinin televizyonda yayımlanan bip’lenmiş yayını ile internet sitesinde yer alan sansürsüz hali beraber değerlendirildiğinde; argo ve küfür niteliğindeki ifadeleri söyleyen kişinin ağız hareketlerinden söz konusu ifadelerin ekran başındaki izleyiciler tarafından anlaşılabileceği görülmektedir” ifadeleri kullanıldı. Dünkü Üst Kurul toplantısında rapor gündeme geldi ancak bir üyenin toplantıya katılmaması nedeniyle oylamada eşit sonuç çıktı. Kanalın cezalandırılıp cezalandırılmayacağı önümüzdeki hafta belli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SpaceX, Falcon Heavy Fırlattı: Mars Yolculuğu Başladı!

SpaceX, Falcon Heavy Fırlattı: Mars Yolculuğu Başladı!

Kylie Jenner, Beyonce'nin Instagram Beğeni Rekorunu Geçti! - Portal Genç

Kylie Jenner, Beyonce’nin Instagram Beğeni Rekorunu Geçti!