Çin’de İki Gemi Birbiri ile Çarpıştı: 32 Kişi Kayıp!

Çin'de İki Gemi Birbiri ile Çarpıştı: 32 Kişi Kayıp!

Çin‘in doğu kıyısında iki gemi birbiri ile çarpıştı. Çarpışma sonrasında 30’u İranlı, 2’si Bangladeş uyruklu 32 mürettabattan haber alınamıyor.

Çin Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, dün yerel saatle 20.00 (7 a.m. ET) sıralarında ülkenin doğu kıyısnda, Yangtze Nehri açıklarında Sanchi adlı bir Panama bandıralı tanker gemisi, Cf Crystal isimli Hong Kong yük gemisi ile çarpıştı.

Çarpışma sonrası Hong Kong kayıtlı gemideki 21 Çinli mürettebat kurtarılırken tankerde çıkan yangın sonucu 32 mürettebattan haber alınamadığı bildirildi.

Çin'de İki Gemi Birbiri ile Çarpıştı: 32 Kişi Kayıp!

Ayrıca 32 mürettebatın 30’unun İran’lı, 2’sinin de Bangladeş’li uyruklu olduğu bildirildi.

İran’dan Güney Kore’ye 136,000 ton yağ taşıyan tankerden denize petrol sızdığı ve yangının bu sabah da sürdüğü belirtildi.

Çin’den kaza yerel arama kurtarma ve temizleme gemilerini gönderilirken, Çin Deniz Arama ve Kurtarma Merkezi ile koordinasyon çerçevesinde, Güney Kore’den de aramaya destek amaçlı bir sahil güvenlik gemisi ve bir uçağın gönderildiği kaydedildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Diyarbakır'da doğdum, İstanbul'da yaşıyorum, yaşım 22, portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coutinho Resmen Barcelona'da: 5,5 Yıllık Anlaşma!

Coutinho Resmen Barcelona’da: 5,5 Yıllık Anlaşma!

Hoşçakal İki Gözüm: Munir Özkul'un Cenazesi Toprağa Verildi! - Portal Genç

Hoşçakal İki Gözüm: Munir Özkul’un Cenazesi Toprağa Verildi!