Çiftlik Bank’ta Yeni Bir Dolandırıcılık Daha Ortaya Çıktı!

Çiftlik Bank'ta Yeni Bir Dolandırıcılık Daha Ortaya Çıktı!
Çiftlik Bank'ta Yeni Bir Dolandırıcılık Daha Ortaya Çıktı!

Çiftlik Bank‘ın batması ve şirket sahiplerinin paraları alıp ortadan kaçması sonrası, mağdurları tekrardan kandırıp paraları tekrar geri vereceklerini söyleyen bazı kişiler büyük miktarda para toplamayı başradı.

Çiftlik Bank‘ın geçtiğimiz günlerde şirketin sessiz sedasız kapanması ve Çiftlik Bank‘a yüksek miktarda para yatıran mağdurlarını bu sefer başkaları dolandırdı. Çiftlik Bank yöneticileri yüksek kar vaatleriyle binlerce kişiden para toplayarak bir hafta sonu içinde ana merkezi boşaltarak kayıplara karışmıştı. Bir süredir gündemdeki yerini koruyan vaka, Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç’un “Mehmet Aydın’a ulaşamıyorum, tamamımız kandırıldık.” açıklamasının arkasından yine alevlenmişti. Bankayla ilgili incelemeler devam ederken mağdurlardan bazılarının yeniden kandırıldığı ortaya çıktı.

Çiftlik Bank mağdurlarına sosyal medya üzerinden “Ben Çiftlik Bank’a kaptırdığınız parayı geri alabilirim.” şeklinde mesaj atarak, yaklaşık 1600 kişiden 500 TL topladılar. Çiftlik Bank mağdurları bu kişi veya kişilere IBAN’a para gönderilmesi sonrası mesajlarına yanıt alamamaları sonrasında bir kez daha kandırılmış olmalarından ötürü tepki gösterdi.

Ödeme yapan Çiftlik Bank üyesi E.Y. “Yeter artık! Önüne gelen bizi dolandırıp kaçıyor. Hepsi Allah’ından bulsun.” sözleriyle dolandırıcılara sitem etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlü Fizikçi Profesörü Stephen Hawking Hayatını Kaybetti!

Ünlü Fizikçi Profesörü Stephen Hawking Hayatını Kaybetti!

Çiftlik Bank'tan Sonra Yeni Dolandırıcılık Sitesi: AnadoluFarm

Çiftlik Bank’tan Sonra Yeni Dolandırıcılık Sitesi: AnadoluFarm