Çiftlik Bank’ın İstanbul Mağdurları Bir Kez Daha Dolandırıldı!

Çiftlik Bank'ın İstanbul Mağdurları Bir Kez Daha Dolandırıldı!

Gelen iddialara göre, İstanbul’da yaşayan Çiftlik Bank mağdurlarına bin TL karşılığında paralarını geri alıncağını söyleyen dolandırıcılara paraları kaptırdılar.

Son günlerde Çiftlik Bank sayesinde dolandırıcılık ile uğraşanlar fazlası ile arttı. Ve bunların başında gelen ise “bize bir miktar para verin size çiftlik bank paranızı verelim” dolandırıcıları ortalıkta dolaşmaya başlandı. ‘Düşene bir tekme atmak’ deyimi, son günlerde Çiftlik Bank sayesinde birebir yaşadığımız bir deyim olmuş durumda.

Avukat Serdar Öktem CNN Türk’e, İstanbul’da birkaç müvekkilinin bu şekilde bir mağduriyet yaşadığını belirtti.

“Paralarını geri alacağız diyenlerin telefonları kapalı. İptal. Yani insanlar arıyor ‘Aradığınız kişiye ulaşılamıyor’ mesajı çıkıyor. İki gün sonra numara tamamen iptal edilmiş vaziyette. Müvekkilim olan şahıslardan bir kaç kişi de bu tür mağduriyetler yaşadılar. Bu mağduriyetler sonucu da mağduriyetlerine bir ek daha yaptılar. Birileri geliyor, 500’er lira para veririsnezi ‘Çiftlik Bank’taki paranızı kurtarabiliriz’ imasıyla kişilerden bir kez daha para alıyor. Çiftlik Bank mağdurlarının toplamda 130 bin kişi olduğunu düşünürsek 1650 sayısı bize düşük gelse de totale bakıldığı zaman çok ciddi rakamlar ortaya çıkıyor. İnternet üzerinden kişi bulunup elden para alınıyor. Yani herhangi bir banka hesabına para yatırma söz konusu değil. Bazı gruplara bizim meslektaşlarımız dahi yazı yazıyor. Şu kadar para verirseniz biz davanızı takip ederiz, Uruguay hükümetiyle görüşürüz gibi saçma sapan gerçeği yansıtmayan… Biz Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde avukatlık yapabiliriz. Dışına çıktığımızda avukatlık yapamayız. İnsanlar bu şekilde de mağdur ediliyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Suudi Arabistan'dan Devrim Gibi Karar Açıklandı! - Portal Genç

Suudi Arabistan’dan Devrim Gibi Karar Açıklandı!

Diyarbakır'ın Hani İlçesi ve Bitlis'te 4 Şehit Haberi!

Diyarbakır’ın Hani İlçesi ve Bitlis’te 4 Şehit Haberi!