Hahaha Kızgın Üzgün

Çiftlik Bank, Üyelerine Ödeme Yapmadan Merkezi Boşalttılar!

Çiftlik Bank, Üyelerine Ödeme Yapmadan Merkezi Boşalttılar!

İnternet üzerinden üye toplayıp yüksek meblağ’da ek gelir vaatleri ile bir çok üyesinden yüz milyonlarca TL para biriktiren Çiftlik Bank’ın merkez şirketi sessiz sedasız boşaltıldı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci bir açıklama yapmış, Çiftlik Bank’ın Bakanlık tarafından yüksek gelir vaadiyle nitelikli dolandırıcılık olduğuna karar verildiğini belirtmişti. Şirket, bir süredir üyelerine ödeme yapmayı kesmişti ve bazı üyeler, paralarını alabilmek için bu sabah şirketin Ümraniye’deki binasına uğradı. Fakat üyeler, plazada bulunan iş yerinin boşaltıldığı bilgisini aldılar.

Çiftlik Bank’ın Genel Müdürü Niyazi Koç, dün Beykoz’da gerçekleştirilen ve Çiftlik Bank bayilerinin katıldığı toplantıda itiraf niteliğinde sözler söyleyip “Ben de kandırıldım, işler iyi gitmiyor. Mehmet Bey’e (Mehmet Aydın) ulaşamıyorum, dönüş alamıyorum. Başınızın çaresine bakın.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Çiftlik Bank, Üyelerine Ödeme Yapmadan Merkezi Boşalttılar!

Şirket’in bu zamana kadar yapılanların komplo olduğuna yönelik söylemlerde bulunan Karakoç, ilk kez bu kadar net bir açıklama yapmış oldu.

Geçtiğimiz hafta içerisinde bazı bilgiler paylaşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank’ın üye sayısının 132 bini aktif olmak üzere toplam 500 bin olduğunu, bu kişilerden yüksek kar vaatleriyle ciddi paralar toplandığını açıklamıştı. SPK’nın hazırladığı rapora göre Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL toplayıp 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Geriye kalan 113.4 milyon TL ise Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'yi Yasa Boğan Uçak Kazası Yürek Yakan Görüntüler! - Portal Genç

Türkiye’yi Yasa Boğan Uçak Kazası: Yürek Yakan Görüntüler!

UBER de Son Olaylar Hakkında Açıklama Geldi!

UBER’den Son Olaylar Hakkında Açıklama Geldi!