Çiftlik Bank Soruşturması’nda 19 Kişiye Yakalanma Kararı!

Çiftlik Bank Soruşturmasında 19 Kişiye Yakalanma Kararı! - Portal Genç

Geyve Cumhuriyet Başsavcıığı tarafından başlatılan Çiftlik Bank soruşturması, 7 farklı il üzerinden 19 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Sözcü’nün yer verdiği habere göre Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı, dün akşam saatlerinde soruşturma kapsamında Sakarya’da 1, İstanbul 8, İzmir 1, Bursa 6, Çanakkale 1, Malatya 1 ve Balıkesir’de 1 olmak üzere toplam 19 kişi hakkında yakalama kararı verdi. Bu karar, ilgili illerdeki Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderildi.

Bugün Çiftlik Bank soruşturması kapsamında, Bursa ilinde iki kişi gözaltına alınarak Sakarya’nın Geyve ilçesine gönderildi. Yakalanan iki kişinin ev ve iş yerlerinde yoğun aramalar gerçekleştiren polisler, şahısların cep telefonlarına, bilgisayarlarına ve pek çok evraka el koydu.

Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında daha önceki polis baskınlarında Çiftlik Bank Yönetim Kurulu üyesi olduğu belirlenen Cafer Çolak, şirketin sahibi olan kaçak Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın ve adı açıklanmayan H.T. adlı bir kişi yakalanarak tutuklanmıştı.


KAYNAK: Sözcü


 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp'ın Grup Özellikleri Güncellemesi Yayınlandı!

WhatsApp’ın Grup Özellikleri Güncellemesi Yayınlandı!

Suudi Arabistan'dan Devrim Gibi Karar Açıklandı! - Portal Genç

Suudi Arabistan’dan Devrim Gibi Karar Açıklandı!