Bunuda Gördük: Panda’nın Dışkısı İle Peçete Ürettiler!

Bunuda Gördük: Panda'nın Dışkısı İle Peçete Ürettiler!

Çin’de geri dönüşüme kazanmıştırrılan panda dışkılarından peçete ve tuvalet kağıdı üretildi.

çin komünist partisinin resmi gösterim organlarından “global times”ın haberine göre, ülkenin güneyindeki sıçuan eyaletinde bir şirket, çıngdu kentindeki efsunk panda koruma va araştırma merkezi ile panda dışkıları ve bambu atıklarının geri dönüşüme kazanmıştırrılması için anlaştı.

şirket, merkezden toplanan dışkı ve bambu atıklarını yıkama ve dezenfekte işlemlerinden geçirerek üretilecek materyal için gerekli standartların elde edilmesini sağlıyor.

Atıklar, hela kağıdı ve peçeteye dönüşmeden önce girdikleri geri dönüşüm sürecinde kaynama, pastörize edilme, liflerin ayrılması şeklinde 60’a yakın işlemden geçiyor.

Bunuda Gördük: Panda'nın Dışkısı İle Peçete Ürettiler!

şirket başkanı yang çaolin, günde yaklaşık 30 kilogram gıda tüketen ve 10 kilo dışkı çıkaran pandaların, yedikleri bambulardaki şeker ve öteki besin maddelerini sindirdiğini, geriye tuvalet kağıdı ve peçete üretiminde kullanılan lifleri bıraktığını belirtti.

Yang, “pandalar kendi istediklerini alıyor, biz de kendi istediğimizi alıyoruz, kazan-kazan yöntemi” ifadelerini kullandı.Peçete, kağıt havlu ve wc kağıtlarının panda poo markasıyla satışa sunulduğunu kaydeden yang, bir paket peçetenin 43 yüene ( yaklaşık 25 tl) satılmış olduğunı bildirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Derya Aslan

Yazar Hakkında: Derya Aslan

Portal Genç sitesininde yayın işleri görevlerinde üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde sosyal medya, uzay, bilim, eğlence, gıybet, liste vb. gibi haberler yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cumhurbaşkanı, Karlov'un Katilinin Telefon Şifresinin Kırılmasını İstedi!

Cumhurbaşkanı, Karlov’un Katilinin Telefon Şifresinin Kırılmasını İstedi!

Apple, Soğuk Havalarda Eski iPhone'ları Yavaşlatacak!

Apple, Soğuk Havalarda Eski iPhone’ları Yavaşlatacak!