Borussia Dortmund, PES 2019’da Olmayacak!

Borussia Dortmund, PES 2019'da Olmayacak

Konami ile Almanya’nın en büyük kulübü olan Borussia Dortmund’un sözleşmesi iptal edildi. Bu durumda Dortmund maalesef PES 2019‘da olmayacak.

Bu yıl şampiyonlar ligi lisansını da kaybederek çok ciddi yaralar alan konami ve pes’e bir darbe de almanya’nın en büyük kulüplerinden borussia dortmund’dan geldi. Ekip, bazı gayri muayyen nedenleri örnek göstererek lisans sözleşmesini erken sona erdirma kararı almış olduğunı duyurdu. Konami’nin en efsunk rakibi olan ea sports, bu tarz büyük kulüplerle lisans anlaşması yapmak için kapıda beklerken, bu şekilde bir olayın yaşanması konami’yi iyice kötü bir sürecin beklediğini gösteriyor.

Konami ile Dortmund’un arasındaki ortaklık 2020 yılına kadar devam etmesi bekleniyordu. Ancak, Dortmund’un bir kararıyla Konami ile anlaşması iptal edildi. Konami ve Dortmund arasındaki anlaşmanın bozulmasıyla PES 2019’da, Dortmund’a ait logoyu, stadyumu ve oyuncuları kullanamayacak

Borussia Dortmund, PES 2019'da Olmayacak

Yaşanmış olan kayıp bu yıl Konami’nin ilk kaybı olsaydı pek sıkıntı olmazdı, sadece şirketin şampiyonlar ligi şeklinde çok önemli bir anlaşmayı kaybetmesinin peşinden bu şekilde bir olay gelmesi, ünlü oyun serisinin elini iyice güçsüzleştirdi.

Fifa’nın tüm liglerle birlikte lisans anlaşmaları varken, pes daha fazla bireysel tekliflerde bulunmak zorunda kalmıştı. Sponsorluk mevzusunda sürekli daha ön planda olan fifa, bu yıl bu sektörü adeta tekelleştirmeye başladı. Dortmund’un bu sonucunın arkasından ea sports’la anlaşıp anlaşmayacağını yakında öğreneceğiz. Konami’nin lisans konusunda elinde pek bir şey kalmasa da hala barcelona’dan güç alıyor. şirket, son zamanlarda david beckham benzer biçimde bir zamanların efsane futbolcularıyla anlaşma sağlamaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BİM, NTV, Star ve Kral TV'yi Satın Alacağı İddialarını Yalanladı

BİM, NTV, Star ve Kral TV’yi Satın Alacağı İddialarını Yalanladı!

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Oyuncusu Game of Thrones'a Transfer Oldu

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Oyuncusu Game of Thrones’a Transfer Oldu!