Bitcoin Rekor Kırdığı Gibi Bir Anda Yüzde 20 Değer Kaybetti!

Bitcoin Rekor Kırdığı Gibi Bir Anda Yüzde 20 Değer Kaybetti! - Portal Genç

Bitcoin, 11395 dolara çıkarak en yüksek değerine erişmesinın ardından 24 saatten kısa süre içinde yüzde 20’den fazla kıymet kaybedip 9000 bin dolara dek geriledi.

Dijital para birimi Bitcoin’deki iniş çıkışlar baş döndürüyor. Çarşamba günü 11395 dolara çıkarak bugüne değinki en yüksek değerine ulaşan Bitcoin, 24 saatten kısa süre içinde yüzde 20’den fazla değer kaybederek bugün 9000 bin dolara dek geriledi. Arkasından daha küçük çaplı iniş çıkışlar devam etti.

Bitcoin, 11395 dolara çıkarak en yüksek değerine yetişmesinın ardından 24 saatten kısa süre içinde yüzde 20’den fazla değer kaybedip 9000 bin dolara dek geriledi.

Dijital para birimi Bitcoin’deki iniş çıkışlar baş döndürüyor. Çarşamba günü 11395 dolara çıkarak bugüne değinki en yüksek değerine ulaşan Bitcoin, 24 saatten kısa süre içinde yüzde 20’den fazla değer kaybederek bugün 9000 bin dolara dek geriledi. Peşinden daha küçük çaplı iniş çıkışlar devam etti.

İLGİLİ HABER:  2018'e Girer Girmez Ethereum Değeri Tavan Yaptı!

GOOGLE’DA TRUMP’TAN DAHA ÇOK ARANDI

Dün itibarıyla tam bir yıl öncesine kıyasla yüzde 1100 kıymeti artan Bitcoin, bugün yüzde 880 oranında değerlenmiş gözüküyordu. Kara para aklamada da kullanılmakla kabahatlanan, balon benzer biçimde şişip şişmediği tartışılan Bitcoin, diğer taraftan her geçen gün daha fazla popülerleşiyor, anaakım yatırım dünyasında daha fazla kabul görüyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın gündemden hiç düşmemeyi başarmasına karşın geçen hafta Google’da ‘Bitcoin’ aramaları ‘Trump’ aramalarını ilk kez geçti.

BORSA VADELİ BITCOIN’E AÇILIYOR

CBOE ve CME borsalarının peşinden Nasdaq da 2018 başından itibaren müşterilerinin Bitcoin özelinde vadeli işlem yapmasını sağlayacağını açıkladı. Bazı yatırımcılar, bu gelişmenin portfolyolarına Bitcoin’i eklemelerine yol açacağını söyledi. Nasdaq, CME ve CBOE’nin vadeli işlemlere izin vermesinin, dolaylı yoldan da olsa Bitcoin’in dalgalı fiyatlarının birazcık daha istikrarlı hale gelmesini sağlayacağı açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mustafa Öner

Yazar Hakkında: Mustafa Öner

Portal Genç sitesinde, genellikle spor ve gündem ile ilgili haberleri yazıp kullanıcılara sunmaktadır. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPhone X Alan Türk Kullanıcının Telefonunun İçinde "Kıl" Çıktı!

iPhone X Alan Türk Kullanıcının Telefonunun İçinde “Kıl” Çıktı!

Yapay Zeka Yarışında ABD, Rusya ve Çin'e Yenilebilir! - Portal Genç

Yapay Zeka Yarışında ABD, Rusya ve Çin’e Yenilebilir!