Bitcoin Madencilik Sitelerinden NiceHash, Hacklendi!

Bitcoin Madencilik Sitelerinden NiceHash, Hacklendi! - Portal Genç

Dijital para birimi satışı ve kripto para madenciliği yapan, NiceHash sitesi kurucuları Facebook canlı yayını üzerinden yatırımcılarından özür diledi.

NiceHash sitesine yapılan hack saldırısı sonucu siteye 24 saat boyunca ulaşım sağlanamadı ve sitenin ödeme sistemi değiştirilerek içerisindeki tüm Bitcoin hesapları boşaltıldı. CEO Marko Kobal ve kurucularından Sasa Coh, yatırımcı kaygılarını gidermek amacı ile oluşturdukları Facebook canlı yayınında, çalınan toplam paranın 64 milyon dolar (246 milyon lira) olduğu bilgisini verdi.

Bitcoin Madencilik Sitelerinden NiceHash, Hacklendi!

Saldırı gerçekleştiği sırada Bitcoin fiyatları benzeri görülmemiş bir şekilde 19 bin dolara yükseldi. Hacker veya hacker grubunu belirlemek için NiceHash sitesi siber güvenlik uzmanları ile birlikte çalışıyor. Konu ile ilgili Kobal 6 Aralık tarihinde Avrupa’nın dışındaki bir ip adresi üzerinden yaklaşık 4.700 Bitcoinin çalındığını ve NiceHash bilgisayarlarına erişildiğini söyledi. Bu erişim sayesinde hackerlar NiceHash mühendisinin kimlik bilgilerine ulaşarak ödeme sistemine giriş yaptılar.

Bitcoin Madencilik Sitelerinden NiceHash, Hacklendi!

Yaşanan durumlar sonunda Kobal ve Coh yatırımcıların hedefi haline gelmiş durumda, Facebook yayınını da bu nedenle kullanıcıların sorularını yanıtlamaktan çok kendilerini aklamak amacı ile açtıklarını düşünüyorum. Çünkü ikili yayın sırasında en önemli soru olan,’’Hesabımdaki Bitcoin bize geri gönderilecek mi?’’ sorusunu tekrar tekrar bir çok izleyici sormasına rağmen yanıtsız bıraktı. Hala NiceHash sitesine erişim sağlanamamakta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Berke Yılmaz

Yazar Hakkında: Berke Yılmaz

Portal Genç sitesinde yazar ve tema kodlama görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com sitesinde genellikle sosyal medya, türkiye gündemi, kültür sanat, uzay, bilim vb. gibi konularda haber yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kim Milyoner Olmak İster’de İzleyiciyi Ekrana Kilitleyen Soru

Kansız İsrail Askerleri, Down Sendromlü Genci Darp Ettiler!

Kansız İsrail Askerleri, Down Sendromlü Genci Darp Ettiler!