Üzgün

Bitcoin Çöküyor: Diğer Kripto Paralar’da Beraberinde Çöküyor!

Bitcoin Çöküyor: Diğer Kripto Paralar'da Beraberinde Çöküyor! - Portal Genç

Bitcoin, sahibi Satoshi Nakamoto tarafından 2008 yılında sanal para birimi olarak sektöre giriş yaptı. Bitcoin o günden bugüne kadar iyi bir yükseliş yakaladı. Ancak 2018’in Ocak ayında 20 bin dolar’a çıktıktan hemen sonra sert düşüşleri beraberinde getirdi.

Bitcoin’in 2016’dan 2018’in Şubat ayına kadar muhteşem yükselmesine tanık olmuştuk. Ancak an itibari ile Bitcoin düşüşü yaşanmaktadır. Ve bu düşüş sadece Bitcoin’e darbe vurmamaktadır. Beraberindeki diğer kripto paralarınında değerlerini düşürmektedir. Bu duşüşler önce 13 bin dolar’a düştü ve daha sonra yükselme yapamayan Bitcoin şimdi ise 8 bin dolar’da dolaşmaktadır. Bu düşüşlerin sebebi yeni yaptırımların duyurulmasıyla birlikte tekrar düşüş yaşadığı ve 8000 doların altına gerilediği gözlemlendi.

BİTCOİN ÇÖKTÜĞÜ GİBİ ETHEREUM, RİPPLE VE LİTECOİN‘DE ÇÖKTÜ!

Bitcoin Çöküyor: Diğer Kripto Paralar'da Beraberinde Çöküyor! - Portal Genç

Kripto paralar’ın Bitcoin’i takip ettiğini herkes bilir, ve Bitcoin düşüşü ile bu durum diğer sanal para yani diğer kripto paralar’a da yansıdı. Bitcoin’in 8000 bin dolar’ın altına inmesi ile Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi kripto paraları çift haneli oranlarda değer kaybı yaşadığı gözlemlendi. Bu düşüşler ile Ethereum’un değeri bir anda yüzde 18 azaldı.

Birkaç saat aradan sonra bu sert düşüşün etkilerini üzerlerinden atan kripto paralar, yüzde 5 ila 8 oranında değer kaybıyla günü sonlandıracak gibi görünüyor.

Şu an Bitcoin ve diğer kripto paralar: Bitcoin 6740 dolar, Ethereum 660 dolar, Ripple 0.67 dolar, Bitcoin Cash ise 860 dolar seviyesinde seyrediyor. Tüm birimlerdeki değer kaybı çift haneli oranlarda, ancak sabah yaşanan sert düşüşün ardından bu oranların biraz daha iyileşeceği öngörülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mustafa Öner

Yazar Hakkında: Mustafa Öner

Portal Genç sitesinde, genellikle spor ve gündem ile ilgili haberleri yazıp kullanıcılara sunmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp'a Dev Rakip: PTTMessenger Geliyor! - Portal Genç

WhatsApp’a Dev Rakip: PTTMessenger Geliyor!

Almanya'nın Karnavalı'ndan Muhteşem Karikatürizeler!

Almanya’nın Karnavalı’ndan Muhteşem Karikatürizeler!