Bir YouTuber Oyun Oynayarak 65 Milyon TL Kazandı!

Bir YouTuber Oyun Oynayarak 65 Milyon TL Kazandı!

Hürriyet’in haberine göre İngiltere’de yaşayan 26 yaşındaki Dan Middleton, eskiden Tesco süpermarketlerinde çalışırken şimdi 12.3 milyon sterlinlik (Yaklaşık 65 milyon TL) bir servetin sahibi. Dan bunu da sadece bilgisayar oyunu oynayarak yaptı.

| Oyun Oynayarak Büyük Servetin Sahibi Oldu

Video oyunlarına düşkün olan Dan buradaki başarısını paraya çevirdi. Youtube kanalından oynadığı oyunların video kaydını alan Dan, sanal oyun müptelalarının ilgisini çekmeyi başardı.

Oyunların püf noktalarını ve oyunlarda aşamaların nasıl geçileceğini gösteren Dan, 16 milyondan fazla izleyici çekti. Amerikan ekonomi dergisi Forbes, Dan Middleton’ı ‘2017’de en zengin Youtuber’ olarak gösterdi. Dan Middleton, bu yolla 12.3 milyon sterlin (Yaklaşık 65 milyon TL) kazandı.

Bir YouTuber Oyun Oynayarak 65 Milyon TL Kazandı!

Dan ilk olarak Pokemon’la başladığı video oyunları tanıtımında şimdi Minecraft oyununa yoğunlaşmış durumda.

Youtube, aldığı reklam gelirinin yüzde 68’ini Youtuber olarak adlandırılan videonun sahibine veriyor. Youtuberlar, ortalama olarak her bin izleyiciden 1.10 sterlin kazanç sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zilan KAYA

Yazar Hakkında: Zilan KAYA

Portal Genç sitesinde reklam ve sosyal medya görevlerini üstlenmektedir. portalgenc.com'da sosyal medya, magazin, sağlık ve sektörel vb. gibi haberleri yazmaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017 Yılı Ballon d'Or Ödülünün Sahibi C.Ronaldo Oldu! - Portal Genç

2017 Yılı Ballon d’Or Ödülünün Sahibi C.Ronaldo Oldu!

Kim Milyoner Olmak İster’de İzleyiciyi Ekrana Kilitleyen Soru