Error 522 Ray ID: 4d9664d1dc32c867 • 2019-05-19 13:25:25 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Amsterdam

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 BİM Sahte Apple Ürünleri Hakkında Açıklama Yaptı! - Portal Genç
Kapat


BİM Sahte Apple Ürünleri Hakkında Açıklama Yaptı!

Anasayfa Sektörel BİM Sahte Apple Ürünleri Hakkında Açıklama Yaptı!
BİM Sahte Apple Ürünleri Hakkında Açıklama Yaptı!

Ülkemizin önde gelen perekande satış mağazası BİM’in son vakitlerde sattığı Apple mamülleri’nin düzmece bulunduğu iddiası ile satışlarını durdurulması istenilen BİM’den husus ile alakalı açıklama yaptı.

Geçtiğimiz gün yaşanan skandal olayda BİM’in mağazalarında ideal fiyata sattığı Apple mamüllerinin düzmece bulunduğu iddia edilmiş ve Apple, BİM’e gönderdiği ihtarname ile söz hususu Apple mamüllerinin satışının durdurulmasını talep etmişti. Satışa sunmuş bulunduğu mamüllerin orijinal Apple mamülleri bulunduğunu iddia eden BİM, husus ile alakalı bir açıklama yayınladı.

İŞTE BİM’İN YAYINLADIĞI RESMİ AÇIKLAMA:

“Bazı yayın kuruluşlarında BİM’de satılan Apple aksesuarlarının düzmece bulunduğuna dair yer alan haberlerin sonrasında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hedefiyle bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Habere husus mamüller, ithalatçı firma doğrulusunda verilen, mamüllerin orijinal bulunduğu bilgi kapasitesi ve emniyeti ile satışa sunulmuştur. Fikri ve sınaî hakların korunması bilincine sahip olan BİM hareketlerini her vakit yasalar, ticari etik kurallar ve dürüstlük çerçevesi içersinde yürütmektedir. Nitekim Apple şirketi doğrulusunda gönderilen ihtarname sonrasında, ileri sürülen iddialar amacıyla şirketimiz doğrulusunda tetkik başlatılmış ve iyi niyetli bir yaklaşımla bu mamüller satıştan çekilmiştir.

Daha sonra Apple doğrulusunda ithalatçı firma aleyhine suç duyurusunda bulunulması üzerine, Savcılık doğrulusunda atanan bilirkişi mamülleri araştırmış ve 10.05.2018 tarihli rapor ile söz hususu mamüllerin marka ve ürün tüketimi kapsamında birebir aynı ve orijinal oldukları neticesine varılmıştır. 29.05.2018 tarihinde ithalatçı firma yetkilisi ile alakalı kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiş, Apple doğrulusunda savcılık kararına oluşturulan itiraz işleminin de reddi üzerine, söz hususu takipsizlik kararı netleşmiştir.

Yukarıda aktardığımız süreçten de gördüğünüz gibi BİM Mağazaları’nda satışa yayılan ve tamamiyle iyi niyetli bir yaklaşım kapsamında satıştan kaldırılan mamüllerin orijinal bulunduğu savcılık kararı ile sabittir. Bu hukuksal ve etik hale karşın basına servis edilen ihtarname ile tek doğrultulu bir iddiaya dayanarak, mamüllerin taklit bulunduğu hususu ile alakalı net hüküm varmış gibi gerçeğe aykırı haber yapılmıştır. Bu yaklaşım hukuk ve etik ilkeler ile bağdaşmamaktadır.”

4 4 1 6 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir