Bilim İnsanları Açıkladı, 15 Dakika’da Uykuya Dalma Taktiği!

Bilim İnsanları Açıkladı, 15 Dakika'da Uykuya Dalma Taktiği!

Nörolog Daniel Barone, geceleri rahat uyumak için her gün uyguladığı farkındalık meditasyonunu uyku problemi çeken her insana tavsiye ediyor.

Yorgunluk, stres, baş ağrısı ya da farklı sebeplerden dolayı günümüzde bir çok insan geceleri uykuya dalma konusunda güçlük çekmektedir. Nörolog Daniel Barone’un geceleri daha rahat bir uyku çekmek için size bir tavsiyesi var.

Barone, her gün 15 dakika uyguladığı farkındalık meditasyonu ile insanlarda bulunan savaş ya da kaç tesirini azalttığını söylüyor. Sonuçta kimse uykuya dalacağı sırada savaş ya da kaç tesirinin artmasını istemez. Aksine rahat bir uyku için azaltmasını ister.

Bilim İnsanları Açıkladı, 15 Dakika'da Uykuya Dalma Taktiği!

Barone’un farkındalık meditasyonunu yürütmek için öncelikle karanlık ve sessiz bir odaya geçmeniz gerekiyor. Barone, meditasyonu çocuklukla sessiz gerçekleştirdiğini söylese de süre süre kulaklıkla müzik dinlediğini belirtiyor.

Öncelikle dik bir pozisyonda oturmalı, ellerinizi organik pozisyonunda bacaklarınızın üzerine koymalısınız. Ayaklarınızı ise rahat bir pozisyonda yerde tutmalısınız. Ardından tek yapmanız ihtiyaç duyulan şey gözlerinizi kapatmak ve burnunuzdan nefes alıp ağzınızdan vermek.

Bilim İnsanları Açıkladı, 15 Dakika'da Uykuya Dalma Taktiği!

‘Farkındalık’ kelimesi tam da burada kendini gösteriyor. Nefesinize odaklanmalı ve nefes aldığınızın farkında olmalısınız. Dilerseniz içinizden ‘nefes al, nefes ver’ diye kendinize komut verebilirsiniz. Veya vücudunuza girip çıkan havayı hayal edebilirsiniz.

Bunu yaparken bir meditasyon yaptığınızı ve amacınızın rahatlamak olduğunuzu unutmamalısınız. Meditasyona başlamadan önce telefonunuza 10-15 dakika sonrası için alarm kurmanız yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Botan Aslan

Yazar Hakkında: Botan Aslan

Portal Genç'in Genel Yayın Yönetmeni görevini üstlenmektedir. portalgenc.com'da genellikle sosyal medya, magazin, spor haberlerini yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fernandao, Eşinin Yatak Odasındaki Resmini Paylaştı!

Fernandao, Eşinin Yatak Odasındaki Resmini Paylaştı!

Rus Kozmonottan "Dünya Dışı Yaşam" Var İddiası! - Portal Genç

Rus Kozmonottan “Dünya Dışı Yaşam” Var İddiası!